Aresztowani za włamanie do sklepu i restauracji w warszawskim Śródmieściu

Stołeczna policja zatrzymała dwóch mężczyzn w wieku 37 lat podejrzanych o kradzież z włamaniem do sklepu oraz restauracji na terenie Warszawy. Policjanci stwierdzili, że przestępcy stosowali ten sam schemat podczas swoich działań. Kręgosłup ich przestępczej aktywności stanowiły kradzieże papierosów, alkoholu oraz pieniędzy z kasetek.

Policja Śródmieścia w stołecznej Warszawie została powiadomiona o dwóch osobach, które włamały się do sklepu znajdującego się przy ulicy Dobrej. Po przybyciu na miejsce zdarzenia, funkcjonariusze zauważyli mężczyznę, który coś ukrywał pod swoją kurtką.

Jak relacjonował sierżant sztabowy Jakub Pacyniak z Komendy Stołecznej Policji, gdy policjanci ruszyli w stronę podejrzanego mężczyzny, ten nagle zaczął uciekać. Po krótkim pościgu został jednak zatrzymany. Podczas ucieczki porzucił on wcześniej skradzioną kasetkę z pieniędzmi. Ci sami policjanci, badając teren sklepu, zdołali również zatrzymać drugiego sprawcę, który ukrywał się na zapleczu.

Zatrzymani mężczyźni zostali przewiezieni do śródmiejskiej komendy. Następnie do sprawy dołączyli funkcjonariusze z Wydziału do Walki z Przestępczością Przeciwko Mieniu.

Sierżant sztabowy Pacyniak przyznał, że dwóch podejrzanych nie ograniczyło swojej działalności tylko do sklepu ogólnospożywczego. Okazało się, że wcześniej włamali się także do restauracji, z której ukradli kilkaset złotych. Jak zauważył sierżant, schemat ich działania był identyczny w obu przypadkach: najpierw taranowali drzwi swoimi ciałami, a następnie kradli pieniądze oraz papierosy i alkohol.