Otwarcie sezonu wyścigów konnych 2024 na warszawskim Torze Służewiec

Sezon wyścigowy 2024 na Torze Służewiec w Warszawie zostanie oficjalnie otwarty już niedługo. Początek rywalizacji dżokejów o tytuł najlepszego zwiastować będzie wyścig o Nagrodę Strzegomia, który zaplanowany jest na 20 kwietnia. Wydarzenie to stanowić będzie również preludium do tzw. Drogi do Derby i jako pierwsze odbędzie się na torze w tym roku.

Po zimowej przerwie, konie wyścigowe znów powrócą na zieloną bieżnię Toru Służewiec, a trybuny zapełnią się miłośnikami emocjonujących zmagania. Entuzjaści tego szlachetnego sportu będą mogli ponownie cieszyć się niepowtarzalnymi momentami, a ci, którzy przybywają po raz pierwszy, z pewnością zostaną porwani atmosferą sportowej rywalizacji.

W 2024 roku na warszawskim Torze Służewiec rozgrywane będą łącznie 373 gonitwy. Z tego 238 to gonitwy dla koni pełnej krwi angielskiej, 112 dla koni arabskich czystej krwi, 16 dla kłusaków francuskich oraz siedem gonitw płotowych. Organizatorzy zapowiadają, że dla wszystkich kibiców sezon gwarantuje mnóstwo emocji sportowych, które rozpoczną się już 20 kwietnia podczas Otwarcia Sezonu Wyścigowego.

Ceremonia otwarcia sezonu wyścigowego 2024 na Torze Służewiec zaplanowana jest na 20 kwietnia. Dzień ten obfitować będzie w pełne emocji gonitwy. Inauguracyjnym wydarzeniem sezonu będzie wyścig o Nagrodę Strzegomia, który stanowi początek Drogi do Derby. To właśnie podczas tego wyścigu zostanie wyłoniony główny pretendent do zdobycia tytułu w najbardziej prestiżowej gonitwie dla trzyletnich koni pełnej krwi angielskiej – Westminster Derby.