26-letni obywatel Rwandy zatrzymany za niszczenie samochodów na warszawskim Gocławiu

Na warszawskim osiedlu Gocław doszło do nietypowego zdarzenia. Jeden z mieszkańców, niepokojąco zachowujący się mężczyzna, zaczął skakać po zaparkowanych pojazdach. Szybko okazało się, że to 26-letni obywatel Rwandy. Policja niezwłocznie go zatrzymała, a wkrótce potem usłyszał on zarzuty dotyczące zniszczenia cudzego mienia.

Niecodzienny incydent miał miejsce w sobotę, 8 czerwca bieżącego roku. Policję zaalarmował świadek, który zauważył, że pewien mężczyzna na jednej z ulic skacze po zaparkowanych samochodach. Co więcej, podejrzany próbował również samodzielnie “kierować ruchem” na drodze.

– Zaraz po otrzymaniu zgłoszenia na miejsce incydentu skierowany został nasz patrol. W krótkim czasie udało nam się zatrzymać podejrzanego mężczyznę w pobliżu miejsca zdarzenia – relacjonuje nadkomisarz Joanna Węgrzyniak, reprezentująca Komendę Rejonową Policji dla Warszawy Pragi-Południe, w rozmowie z naszą redakcją. – Tożsamość podejrzanego została potwierdzona przez świadka – dodaje.

Okazało się, że sprawca to 26-letni obywatel Rwandy. Po zatrzymaniu i przesłuchaniu usłyszał on zarzut zniszczenia mienia.