Wyboista droga Blaža Kramera w Legii Warszawa

W zeszłym letnim okresie transferowym, piłkarz Blaž Kramer przyłączył się do znanego klubu Legia Warszawa. Niemniej jednak, pierwszy sezon w barwach “Wojskowych” nie spełnił oczekiwań słoweńskiego zawodnika. Obecnie intensywnie trenuje w oczekiwaniu na nową kampanię, mając na celu przekroczenie swoich wcześniejszych osiągnięć.

Kramer, mający 27 lat, doświadczył pecha tuż po przeniesieniu się na Łazienkowską w lipcu poprzedniego roku. Przygotowania do sezonu z nowym klubem zostały poważnie zakłócone przez kontuzję, która zmusiła go do opuszczenia dziewięciu meczów.

Jego walka z kontuzją kontynuowała się w grudniu, kiedy to musiał na pewien czas wycofać się z gry. Proces rehabilitacji był dla niego nie tylko czasochłonny, ale także stanowił przeszkodę w adaptacji do nowego środowiska.

Po wielu miesiącach walki ze swoim zdrowiem, Kramer powrócił do gry. Wziął udział w czterech ostatnich meczach ligowych, notując jedno podanie bramkowe. Bilans jego występów zamknął się na liczbach: 14 meczów i dwa gole. Zawodnik nie spędził na murawie nawet 260 minut.

Dając sobie sprawę, że przedsezonowe przygotowania mogą być jego ostatnią szansą na kontynuowanie kariery w stolicy Polski, Słoweniec rozpoczął treningi z wielkim zaangażowaniem. Jego determinacja jest wyraźnie widoczna.