Wizja przyszłości skweru ks. Twardowskiego w Warszawie według projektu Tomasza Gerasa

Projekt rewitalizacji skweru ks. Twardowskiego w Warszawie, stworzony przez architekta Tomasza Gerasa, zyskał ostatnio rozgłos w internecie. Zdjęcia przedstawiające tę futurystyczną propozycję pokazują, jak miejsce to mogłoby zmienić swoje oblicze. Zamiast istniejącego obecnie zielonego miejsca odpoczynku z okresu powojennego, Geras widzi tam imponującą konstrukcję, która mogłaby być przeznaczona na cele usługowe lub nawet mieszkalne.

Geras jest świadomy potencjalnej kontrowersyjności swojej koncepcji. Wyraża jednak swoje niezadowolenie dotyczące obecnego stanu końca osi saskiej, który zdaniem architekta jest kończony w sposób przypadkowy i chaotyczny. Jego plany mają na celu wprowadzenie pewnej struktury i celowości w projektowanie tej przestrzeni.

Zdjęcia przedstawiające nowe spojrzenie na skwer ks. Twardowskiego znajdujący się przy Krakowskim Przedmieściu w stolicy kraju zyskały popularność w sieci. Są one efektem pracy Tomasza Gerasa z Fundacji Rekonstrukcje i Odbudowy. W wizualizacjach architekta, zamiast tradycyjnego małego parku miejskiego, widzowie mogą podziwiać propozycję dużej, jasnej budowli.