Wieża Zamku Królewskiego rozbrzmiewać będzie świątecznymi dźwiękami kolęd, granych przez Straż Miejską

Wieże Zamku Królewskiego w Warszawie ozdobią dźwięki świątecznych kolęd, które umilą czas mieszkańcom stolicy oraz gościom, odwiedzającym miasto podczas nadchodzących świąt. Wszystko to za sprawą członków Straży Miejskiej, którzy codziennie o 11.15 prezentują hejnał z wieży zamkowej. W dni Bożego Narodzenia, oprócz tradycyjnego hejnału, strażnicy zostaną “kolędnikami” i zaserwują słuchaczom utwór kolędowy.

Koncert kolęd organizowany przez hejnalistów Straży Miejskiej odbędzie się w dniach 25 i 26 grudnia. Od 2018 roku hejnaliści są odpowiedzialni za codzienne odgrywanie hejnału na placu Zamkowym. W tym wyjątkowym czasie, obok “Warszawianki” i “Marsza Mokotowa”, zabrzmią również dźwięki kolędy.

Przedstawiciele Straży Miejskiej podają, że w tych świątecznych dniach, po trzykrotnym odegraniu hejnału, strażnicy miejscy będą mieli przyjemność zagrać tradycyjną polską kolędę. W ten sposób chcą przekazać trochę świątecznej atmosfery i wspólnie z mieszkańcami Warszawy świętować ten wyjątkowy czas.