Warszawskie ZOO podnosi ceny biletów

Inflacja nie omija nikogo, podobnie jak rosnące koszty utrzymania. Kryzys dotyka również ogrody zoologiczne, w tym uwielbiane przez wielu ZOO w Warszawie. Zdecydowano się na podwyższenie cen biletów normalnych i ulgowych o kwotę 5 zł, by sprostać rosnącym kosztom wyżywienia i ogrzania zwierząt.

Wyższe ceny biletów konsekwencją kosztownej energii elektrycznej i żywności

Inflacja wymierzyła potężny cios w portfele Polaków. Kryzys nie ominął nikogo, a w trudnej sytuacji są zwłaszcza przedsiębiorstwa i instytucje, które wydają mnóstwo pieniędzy na utrzymanie. W podobnej sytuacji jest ZOO w Warszawie, które ma pod swoją opieką wiele gatunków wspaniałych zwierząt. Mieszkańcy ZOO muszą jeść, a pomieszczenia, w których przebywają, muszą być ogrzane i oświetlone. Podwyżka cen biletów do ZOO była więc kwestią czasu.

Od stycznia 2023 roku bilety wstępu są droższe o 5 zł. Dotyczy to zarówno wejściówek ulgowych, jak i normalnych. Administratorzy ZOO podkreślają, że korzystne zniżki i pakiety wciąż obowiązują. W korzystnej sytuacji są rodziny, uczniowie szkół, studenci i seniorzy, ponieważ te grupy mają prawo do zniżek.