Warszawska policja rozbija gang sutenerów działający pod przykrywką klubu nocnego na Ochocie

Na warszawskiej Ochocie funkcjonowała organizacja przestępcza, której członkowie wykorzystywali swoją agencję towarzyską, aby czerpać zyski z cudzego nierządu. W wyniku działań służb specjalnych, przestępczy gang został rozwiązany, a 12 osób znalazło się w rękach policji. Spośród nich 11 jest podejrzanych o uczestnictwo w działaniach gangu.

Dochodzenie wykazało, że na terenie dzielnicy Ochota w Warszawie, pod płaszczykiem działalności klubu nocnego, operowała agencja towarzyska. To właśnie tutaj członkowie przestępczej grupy przez długi okres czasu generowali dochody ze strat moralnych i seksualnych kobiet. Wśród potencjalnych członków gangu znajdowali się nie tylko właściciele klubu, ale również barmani i pracownicy ochrony.

Podinsp. Iwona Jurkiewicz, rzeczniczka prasowa Centralnego Biura Śledczego Policji, wyjaśniła, że to właśnie barmani byli odpowiedzialni za rozliczenie swojej zmiany, co obejmowało dochód zarówno z baru jak i z usług świadczonych przez kobiety. W agencji znajdował się terminal płatniczy, który umożliwiał klientom opłacenie za 30 złotych prowizji alkoholu, napojów oraz przekąsek. Tymczasem, usługi oferowane przez kobiety były rozliczane wyłącznie gotówką. Podinsp. Jurkiewicz dodała, że po otrzymaniu ustalonej kwoty od klienta, kobieta natychmiast rozliczała się z barmanem.