Utrudnienia na Wisłostradzie – rusza kolejny etap budowy nowego kolektora

Prace związane z budową Kolektora Wiślanego wkraczają w kolejny etap. Drogowcy zapowiadają, że utrudnienia dla kierowców pojawią się w środę 26 stycznia i potrwają do końca kwietnia.

Praca na trzech etapach

Jak zapewniają władze miasta, budowę nowego Kolektora Wiślanego starannie zaplanowano. Podpisana w listopadzie ubiegłego roku  umowa z wykonawcą zakłada przeprowadzenie prac w trzech etapach. Miejskie Przedsiębiorstwo Wodociągów i Kanalizacji zobowiązało się do utworzenia kolejnych odcinków. Na jednym z nich, zlokalizowanym w rejonie mostu Północnego, prowadzone są obecnie prace przygotowawcze. Pozostałe dwa etapy obejmują trwające już roboty w pobliżu mostu Gdańskiego i właśnie rozpoczynające się prace między mostem Gdańskim a mostem Śląsko-Dąbrowskim.

Utrudnienia odczuwalne od środy

Na 26 stycznia wodociągowcy zapowiadają początek prac na odcinku most Gdański – most Śląsko-Dąbrowski. Wtedy to w pasie dzielącym jezdnie, rozpoczną się wykopy komór startowych dla tarczy drążącej tunel kolektora. Aby zapewnić bezpieczeństwo zarówno pracowników budowy, jak i uczestników ruchu, na jezdni w kierunku Gdańsk zaplanowano wydzielenie specjalnego fragmentu na lewym pasie. Nie oznacza to jednak, że zmieni się liczba dostępnych pasów, aczkolwiek ulegną one niewielkiemu zwężeniu. Jak zakomunikował ratusz, utrudnień kierowcy mogą spodziewać się już przy wyjeździe z ulicy Grodzkiej. Długość odcinka o zmienionej organizacji ruchu obejmie około 320 metrów. Zakończenie tego etapu prac przewiduje się na przełom kwietnia i maja 2022 roku.

O tym, jak przebiegały prace przy oczyszczaniu tuneli Kolektora Wiślanego, informowaliśmy we wcześniejszych artykułach. Jak się okazało, także podczas tych prac dokonano niezwykłego odkrycia.