Szybkie przesyłki do Anglii – zasady i koszty

Już w 2020 roku Wielka Brytania opuściła Unię Europejską. Od tego czasu jedną z zauważalnych różnic jest sposób nadawania paczki do Anglii, która musi mieć pełną dokumentację celną, zostać oclona i opodatkowana. Z tego powodu przesyłki kurierskie do Anglii po Brexicie stały się droższe, a nadawcy muszą liczyć się z dodatkowymi formalnościami. Co warto wiedzieć, gdy wysyła się paczki do UK?

Wysyłka paczki do Anglii – na co zwrócić uwagę?

Wyjście Wielkiej Brytanii z Unii Europejskiej pociągnęło za sobą skutki odczuwalne nie tylko dla Brytyjczyków. Zauważyli je również Polacy, którzy nie mogą już tak swobodnie przesyłać towarów pomiędzy granicami tych dwóch krajów. Przesyłka do Anglii może iść nieco dłużej, wiązać się z wyższymi kosztami i dodatkową obowiązkową dokumentacją.

Przede wszystkim pamiętaj o przygotowaniu dokumentacji celnej, dzięki której przesyłka z Polski do Anglii przejdzie kontrolę za brytyjską granicą. W dokumentach muszą znaleźć się informacje o:

  • nadawanym towarze, jego ilości, cenie jednostkowej i całkowitej wartości;
  • nadawcy i odbiorcy paczki;
  • wadze i rozmiarach paczki.

Należy pamiętać, że przesyłka nadawana przez firmę powinna być wyposażona także w odpowiednią fakturę handlową z pieczęcią sprzedawcy. Prywatna paczka do Wielkiej Brytanii powinna natomiast zostać zarejestrowana w systemie HRMC, opodatkowana i opłacona.

Koszt przesyłki do Anglii

Nawet tania przesyłka do Anglii po Brexicie musi przejść przez kontrolę celną, co wiąże się z nałożeniem na nią dodatkowych opłat. Jest to przede wszystkim VAT oraz cło. Standardowy podatek VAT to 20% wartości towaru. Jeśli wartość przesyłanych produktów przekroczy 135 GBP, należność z tytułu podatku powinien opłacić nadawca.

Koszt wysyłki paczki do Anglii składa się aktualnie z należności pobieranych przez przewoźnika oraz opłat celnych związanych z transportem towaru poza teren UE.

Tanie przesyłki do Anglii – poznaj ofertę Globkurier

Wysyłając paczki do Anglii, cena może mieć duże znaczenie, zwłaszcza przy rosnących kosztach tego rodzaju usług. Czy taka przesyłka musi być droga? Niekoniecznie. Ważne jest jednak znalezienie pewnej oferty sprawdzonego przewoźnika i dopełnienie wszelkich formalności, by nie narażać się na dodatkowe koszty przy kontroli celnej.

Przesyłka kurierska do Anglii zaplanowana z Globkurier może zostać zrealizowana we współpracy z takimi przewoźnikami jak DPD, TNT albo UPS. Czas konieczny na dotarcie paczki do Anglii drogą lądową to zwykle około 3 dni roboczych. Pod adresem https://www.globkurier.pl/cennik/przesylki-miedzynarodowe/paczki-i-przesylki-do-anglii znajdziesz więcej informacji o przesyłkach międzynarodowych i wskazówki odnośnie nadawania paczek do Wielkiej Brytanii.