Skrzyżowanie Marsa i Żołnierskiej: otwarto estakadę

Budowa estakady na skrzyżowaniu Marsa i Żołnierskiej była inwestycją od lat wyczekiwaną. W końcu, z początkiem roku 2023, zakończono trzeci etap modernizacji dwóch ulic. Kierowcy z Rembertowa, Wesołej i podwarszawskich miejscowości będą teraz oszczędzać czas, a podróżowanie w kierunku centrum stanie się bardziej komfortowe.

Wieloletnia przebudowa ciągu ulic Żołnierskiej i Marsa

Mieszkańcy okolicznych dzielnic czekali na zakończenie przebudowy ulic Żołnierskiej i Marsa od lat. Remont wart 60 mln zł trwał mniej więcej od 2015 roku, a budowa estakady była ostatnim, trzecim etapem inwestycji. Budowę estakady rozpoczęto w 2021 roku. Dzięki modernizacji pięciokilometrowego odcinka i dzięki sześćsetmetrowej estakadzie mieszkańcy Rembertowa, Wesołej i podwarszawskich miejscowości mogą cieszyć się większym bezpieczeństwem i wyższym komfortem jazdy. Korki, które były zmorą tej okolicy, teraz odejdą w zapomnienie. To ważne zwłaszcza dla osób pracujących i uczących się w centrum Warszawy.

Mieszkańcy Rembertowa upominają się także o tunel pod torami kolejowymi na stacji Warszawa Rembertów. Na tę inwestycję trzeba będzie jeszcze trochę poczekać.