Przebudowa ulicy Ordona na Woli: ambitne plany, nowa nawierzchnia, pasy rowerowe i więcej zieleni

Zaczęły się wyczekane prace renowacyjne na ulicy Ordona, położonej w warszawskiej dzielnicy Wola. Główne cele tych działań to wymiana dotychczasowej nawierzchni drogowej, poprawa organizacji parkowania, wyznaczenie ścieżek rowerowych, a także zwiększenie liczby terenów zielonych. Planuje się, że całość prac potrwa do końca czerwca nadchodzącego roku. Zakres remontu obejmuje fragment ulicy Ordona między skrzyżowaniem z ulicą Stańczyka a budynkiem oznaczonym numerem 5B.

Pierwsze informacje na temat remontu ulicy Ordona pojawiły się podczas konferencji prasowej, która odbyła się w poniedziałek, 24 lipca, w warszawskich Odolanach. Podczas tego spotkania, przedstawiciele miasta oficjalnie poinformowali o planowanym remoncie tego odcinka drogi.

Ale to nie jedyny projekt modernizacyjny realizowany w tej części miasta. Równolegle trwają bowiem prace przy przebudowie ulicy Jana Kazimierza. Jak zauważył Michał Olszewski, wiceprezydent Warszawy, te dwie inwestycje stanowią kluczowy element rewitalizacji infrastruktury komunikacyjnej osiedla Odolany. Jest to obszar dynamicznego rozwoju, którego dalsze przemiany są planowane już na najbliższe lata.