Przebudowa ulic Chmielnej i Brackiej w Warszawie: Cztery firmy zainteresowane realizacją projektu

Pierwsze informacje o planowanym remoncie ulic Chmielnej i Brackiej w stolicy, które pojawiły się 21 lipca, sugerowały, że zainteresowanie tym projektem wykazują cztery podmioty. Choć zadanie miało być sfinansowane z 25 milionów złotych zarezerwowanych przez miasto, wszystkie oferty przekraczały tę kwotę.

Jeżeli wszystko pójdzie zgodnie z planem, prace mają potrwać do 2024 roku. Nawet teraz, urzędnicy są w trakcie organizowania wydarzenia pod tytułem „Pożegnanie Chmielnej”, które ma na celu symboliczne pożegnanie starej infrastruktury przed jej modernizacją.

“Pożegnanie Chmielnej” ma miejsce 29 lipca, po czym rozpocznie się długo oczekiwana modernizacja ulic. Przed wejściem ciężkiego sprzętu budowlanego na Chmielną, ulice te będą gościły artystów.

– W najbliższą sobotę na Plac Poli Negri będziemy organizować całodniowe wydarzenie “Pożegnanie Chmielnej lat 90.”, – powiedział Aleksander Ferens, burmistrz dzielnicy Śródmieście. – Poprzednia przebudowa miała miejsce w połowie lat 90., a naszym celem jest odwołanie się do tamtego okresu, do muzyki tamtych lat i osób, które były wtedy istotne. Jako specjalny akcent tego dnia, będziemy rozdawać Wuzetki – popularne wówczas ciasto – dodał Ferens, zanim jeszcze stały się znane koszty przebudowy.