Prace drogowe na Kondratowicza – zmiany dla kierowców i pasażerów komunikacji miejskiej

Rozpoczyna się kolejny etap prac na ulicy Kondratowicza na warszawskim Targówku. W związku z planowanymi działaniami drogowcy ostrzegają o obowiązujących od piątku zmianach ruchu, które dotkną nie tylko kierowców, ale też korzystających z pojazdów komunikacji miejskiej pasażerów. Jakie czekają na nas utrudnienia?

Jeden pas i ruch wahadłowy

Jak poinformowali drogowcy, od godziny 06.00 w piątek 14 października ulicą Chodecką ruch ograniczony zostanie do jednego pasa. W rejonie skrzyżowania jezdni z ulicą Kondratowicza obowiązywać będzie ruch wahadłowy. Na odcinku między Bolivara a Suwalską poruszać się będą jedynie autobusy miejskie.

Pojawi się również objazd czasowo zamkniętego fragmentu ulicy. Poprowadzi on kierowców przez Wyszogrodzką, Rembielińską, Kondratowicza, Łabiszyńską i Łojewską. Urząd miasta przypomina o aktualnie prowadzonych działaniach. Na wschód od ulicy Łabiszyńskiej możliwy jest jedynie dojazd do posesji. Zamknięty pozostaje również wjazd do szpitala przy ulicy Chodeckiej.

Zmiany dla pasażerów komunikacji miejskiej

Prace na ulicy Kondratowicza nie pozostaną bez wpływu na kursy realizowane przez pojazdy transportu publicznego. Zmianie ulegną lokalizacje przystanków przy Szpitalu Bródnowskim, obsługiwanych przez linie autobusowe numer 112, 114, 169, 409, 414 oraz 500.

Przystanek Szpital Bródnowski w kierunku centrum pojawi się przed skrzyżowaniem z ulicą Chodecką. Pojazdy nie zatrzymają się na prowadzącym w kierunku pętli Bródno-Podgrodzie przystanku 04 Szpital Bródnowski. Zamiast niego pasażerowie będą mogli korzystać ze zlokalizowanego około 200 metrów od pierwotnej lokalizacji stacji tymczasowej.

Przypomnijmy, że remont w obrębie Kondratowicza dał władzom miasta okazję do zmiany wizerunku ulicy. O planach ratusza informowaliśmy pod koniec marca 2022 roku.