Warszawa bez zobowiązań, czyli jak wygląda seks w wielkim mieście?

W dzisiejszych czasach seks przestaje być tematem tabu. Jest coraz więcej osób, które nie szukają stałego związku, a tylko przelotnych relacji. Nie ma w tym nic złego, jeśli obie strony dobrze czują się w takim układzie. Szczególnie w dużych miastach single swobodniej podchodzą do tematu związków.

Spotkania bez zobowiązań są codziennością wśród ludzi, którzy na pierwszym miejscu stawiają karierę i w ogóle nie chcą się ustatkować, bądź chcą to zrobić, ale dopiero w przyszłości. W dobie internetu łatwiej jest znaleźć osoby o podobnych poglądach, które mają takie samo podejście do związków, stąd coraz popularniejsze są spotkania typu one night stand.

Warszawa nocą – jak mieszkańcy dużych miast umawiają się na one night stand?

Mariusz ma 24 lata i przyjechał do Warszawy na studia. Kończy licencjat i chce zostać w dużym mieście na stałe. Po zajęciach pracuje w klubie studenckim jako barman. To właśnie w tym miejscu najczęściej poznaje kobiety, z którymi spotyka się bez zobowiązań. Jak sam przyznaje takie relacje są na tym etapie jego życia najlepsze, ponieważ nie ma swojego mieszkania, ani wystarczającej ilości środków finansowych, aby myśleć o założeniu rodziny. Najpierw chce zaznać życia, a potem dopiero się ustatkować. Nie ukrywa, że z niektórymi dziewczynami utrzymuje kontakt, a z jedną był nawet na wspólnych wyjeździe za granicą. Jednak są to jedynie przyjacielskie stosunki.

Kasia ma 26 lat i pracuje w jednej z warszawskich korporacji. W tej chwili rozwija swoją karierę i ma nadzieję, że za niedługo dostanie awans. Nie ma czasu na randkowanie i dłuższe relacje, dlatego często przegląda ogłoszenia towarzyskie. Tym sposobem znalazła już kilku partnerów na one night stand. Współczesna bizneswoman zachwala takie rozwiązanie i przyznaje, że na początku miała obawy z jakimi mężczyznami będzie mieć do czynienia. Jednak jak do tej pory na spotkaniach pojawiali się panowie z klasą, którzy również nie mają czasu, aby angażować się w poważne związki. Kasia pochodzi z małej wioski pod Poznaniem i sama mówi, że w Warszawie do tematu relacji podchodzi się z o wiele większą swobodą niż w małych wsiach czy miasteczkach.

Szukasz nowych znajomości w Warszawie? Sprawdź darmowe ogłoszenia TylkoFun.

Czy starsze osoby umawiają się na przygodny seks?

Statystycznie najwięcej osób, które próbują niezobowiązujących relacji na jedną noc jest w przedziale wiekowym 17-30. Jednak również starsze osoby korzystają z takiego sposobu na zaznanie intymności. Okazuje się, że wśród ludzi, którzy umawiają się na seks spotkania są nawet osoby powyżej 65 roku życia! Wdowy czy rozwodnicy bardzo często czują się samotni, a ze względu na dzieci, które mogłyby nie zaakceptować nowego związku, nie chcą się angażować. Jednocześnie starsze osoby też mają swoją potrzebę bliskości, którą chciałyby zaspokajać. Więcej świadomych seniorów jest oczywiście w dużych miastach, ponieważ w mniejszych miejscowościach ze względu na dużą rolę religii i konserwatywnego podejścia społeczeństwa takie spotkania są uznawane za niemoralne.