Park im. Cichociemnych Spadochroniarzy AK udostępnią jeszcze w tym roku

Na terenie parku na Ursynowie trwają prace modernizacyjne. Punkt widokowy na cieszącej się popularnością Górce Kazurce już niedługo, bo jeszcze przed końcem tego roku, odsłoni przed odwiedzającymi go spacerowiczami panoramę całej okolicy. Przypomnijmy, że konsultacje z mieszkańcami w sprawie rewitalizacji zieleńca odbyły się w 2018 roku i miały znaczny wpływ na jego przyszły kształt.

Miejsce relaksu i rekreacji

Według zapowiedzi władz dzielnicy prace na trenie Parku im. Cichociemnych Spadochroniarzy AK zakończą się jeszcze w tym roku. Obecnie powstaje punt widokowy oraz prowadzące na wzgórze kładki. Jednocześnie trwa budowa placów zabaw. Jeden z nich ulokowano w nasłonecznionej, a drugi w zacienionej części parku.

Przy stoku pagórka przewidziano nową altanę oraz dużą polanę, na których będzie można odpocząć w słoneczne dni. Projekt przewiduje również instalację różnego rodzaju urządzeń typu cross fit, a także utworzenie ścieżek rowerowych.

W parku nie zabraknie też miejsca na naukę. W okolicy Górki Kazurki powstanie historyczna ścieżka dydaktyczna, która przybliży odwiedzającym dzieje patronów obiektu – formacji Cichociemnych.

Więcej zieleni w parku

Plany modernizacji ursynowskiego parku zakładały wzbogacenie w jego obrębie strefy zieleni. Jak przekazali urzędnicy, z zaplanowanych 300 drzew posadzono już wszystkie. Pojawiły się również rabaty, na których wyrosną świeże byliny oraz krzewy.

W parku będzie można podziwiać takie okazy jak dereń jadalny, głóg jednoszyjkowy, trzmieliny brodawkowate. Nie zabraknie też dobrze znanych jeżyn i porzeczek. W ramach rozwoju terenu zielonego powstanie również ogród deszczowy, a na jego obszarze pojawią się rabaty bylinowe.

Tym, którzy chętnie spędzają czas na spacerach, polecamy zapoznanie się z nowo ustanowionymi przez władze miasta parkami.