Stolica wzbogaci się o nowe atrakcje. Rada miasta zadecydowała o utworzeniu nowych parków

W ostatnich dniach Rada Warszawy uchwaliła decyzję o nadaniu statusu parków kolejnym terenom zielonym. Już niebawem mieszkańcy stolicy będą mogli udać się na spacer do parków na Ochocie oraz Targówku.

Zielona Warszawa – cel radnych od lat

Śledząc poczynania Rady Miasta nie trudno zauważyć, iż od kilku lat włodarze miasta szczególną uwagę przywiązują do poszerzenia terenów zielonych na terenie stolicy. Przy okazji każdej przebudowy czy prac modernizacyjnych dochodzi do wdrażania planu zielonej Warszawy. Na rewitalizowanych terenach miejskich pojawiają się nowe drzewa, krzewy, powstają kolejne parki.

W ubiegłym miesiącu władze zdecydowały o utworzeniu Parku Naturalnego Golędzinów, który będzie największym obszarem zielonym tego typu w stolicy. Następne na liście znalazły się tereny okolic Dworca Zachodniego oraz Skweru S. Wiecheckiego Wiecha.

Fontanna i plac zabaw

Jeden z nowych parków obejmuje teren zawierający się pomiędzy ulicami Bitwy Warszawskiej 1920 roku, Kopińskiej i Alej Jerozolimskich. Dwa lata temu na obszarze tym zamknięto inwestycję, która wzbogaciła rekreacyjny aspekt okolicy. Pojawiła się między innymi fontanna, ścieżka do jazdy na rolkach oraz plac zabaw. Zadbano również o uporządkowanie zieleni i wprowadzenie nowych nasadzeń.

Miano, które przyjąć ma pierwszy z najnowszych warszawskich parków, nawiązuje do sióstr Posseltówien, które w czasach zaborów i niemieckiej okupacji dbały o edukację wśród polskiej młodzieży. Ku uczczeniu ich pamięci obiekt zostanie ochrzczony mianem Parku Pięciu Sióstr.

Drugi z uchwalonych przez Radę Miasta parków, znajdujący się na Targówku, obejmuje obszar w obrębie ulic Kołowej, Handlowej, Ossowskiego i ulicy Prałatowskiej. Tam przygotowujący teren do nowej roli robotnicy będą mieli zdecydowanie mniej pracy niż w przypadku Ochoty. Wytypowany przez urzędników teren już w obecnym kształcie sprzyja aktywnemu spędzaniu czasu na łonie natury. Place zabaw, fontanny, mała architektura, siłownia plenerowa i alejki biegnące wśród zieleni. Wszystko to już teraz znajdziemy na terenie przyszłego parku.

Dla miłośników zieleni polecamy zapoznanie się z innymi ciekawymi lokalizacjami na terenie kraju.