Odkryj “Kępę Wieloryb” – zieloną oazę w Warszawie

Jeżeli poszukujecie doskonałego miejsca do zorganizowania pieszej lub rowerowej eskapady w stolicy Polski, mamy dla Was świetną propozycję. Ten obszar zachwyci swoją zielenią i bliskością Wisły, a jednocześnie pozwala na chwilę ucieczki od miejskiego zgiełku. Pomimo sąsiedztwa zabudowań, oferuje spokój i łatwy dojazd.

Ta niezwykła lokalizacja nosi nazwę “Kępa Wieloryb” i znajduje się na południe od Mostu Siekierkowskiego, pomiędzy Miedzeszynem a osiedlem Las. Kępą określa się teren wyspiarski, utworzony na rzece lub jeziorze dzięki bujnej roślinności. W przypadku Kępy Wieloryb, jest ona oddzielona od prawego brzegu Wisły przez tzw. Starą Wisłę, będącą jej odnogą oraz częścią starorzecza.

Warto przypomnieć, że Wisła była kiedyś rzeką o wiele większą niż jest obecnie. Dzisiaj “Kępa Wieloryb” stanowi idealne miejsce na relaksującą wycieczkę pieszą czy rowerową, pozwalając doświadczyć bliskości natury i uniknąć zgiełku miasta, a jednocześnie korzystać z dogodnej lokalizacji blisko centrum Warszawy.