Niedźwiedź polarny na wiosnę, czyli jak się bawią misie w warszawskim zoo

Zabawa w basenie to najlepsza rozrywka. W okresie wiosenno-letnim w Warszawskim Ogrodzie Zoologicznym odwiedzający mogą obserwować, w jaki sposób niedźwiedzie polarne najchętniej spędzają czas.

Czas dla misia

Gregor i Aleut – bracia bliźniacy, którzy przybyli do stolicy Polski z Norymbergi. Od kwietnia 2013 roku zamieszkują warszawskie zoo, gdzie cieszą się sympatia opiekunów i zainteresowaniem odwiedzających. Oba niedźwiedzie, jak zapewniają pracownicy zoo, są mistrzami w kwestii wyszukiwania sposób na spędzanie czasu, niezależnie od pory roku. Po sezonie bożonarodzeniowym odnajdywały przyjemność w użytkowaniu świerków, które przekazano do zoo na użytek zwierząt. Teraz, przy wyższych temperaturach, misie cieszą się wypełnionym wodą basenem.

Niezawodni opiekunowie z warszawskiego ogrodu zadbali, by zabawy bliźniaków mogła obejrzeć jak największa liczba ich sympatyków. W mediach społecznościowych pojawiło się nagranie, ukazujące braci czerpiących radość z wodnej atrakcji.

Bliźniacy w kąpieli

O polarnych podopiecznych zoo opowiadała reprezentująca ogród Anna Karczewska. Jak podkreśliła, oba niedźwiedzie reprezentują cechy przynależne do ich gatunku. Stworzenia te są ciekawskie, a jednocześnie szybko się nudzą, dlatego tak ważne jest zapewnienie im ciągłego dostępu do rozmaitych form rozrywki.

Gregor i Aleut na swoim wybiegu mają do dyspozycji różnego rodzaju zabawki. Z zadowoleniem korzystają z drewnianych beczek, pachołków drogowych, gałęzi różnych gatunków drzew. Jeśli szukać wyznaczników idealnych do tego celu przedmiotów, ważne są dwie rzeczy – akcesoria muszą być bezpieczne dla zwierząt i, oczywiście, wytrzymałe.

Zabawki bliźniaków, jak i oni sami, często lądują w basenie. Misie próbują też czasem przerzucić je przez ogrodzenie, jednak nie grozi to żadnymi przykrymi konsekwencjami. Opiekunowie braci zapraszają do odwiedzin wszystkich tych, którzy chcą nacieszyć się widokiem szczęśliwych niedźwiedzi. Jeśli chcemy zobaczyć Gregora i Aleuta podczas zabawy, wybierzmy się do zoo w godzinach porannych lub późnym popołudniem.