Trasa Łazienkowska w przygotowaniu – zmiany organizacji ruchu na Myśliwieckiej

Od ubiegłego poniedziałku podróżujący Wisłostradą muszą pamiętać o obowiązującej obecnie organizacji ruchu. W związku z przebudową wiaduktów Trasy Łazienkowskiej na kierowców co jakiś czas czekają nowe zasady. Tym razem drogowcy zamknęli zachodni wlot ulicy Myśliwieckiej.

Objazd i zmiana przy rondzie Sedlaczka

Prace na Trasie Łazienkowskiej trwają od początku roku. Po rozebraniu wiaduktu północnego nadszedł czas na przygotowanie pierwszych elementów dla nowej konstrukcji. Fundamenty, podpory i mury oporowe – to nad nimi pracują obecnie drogowcy.

W ubiegłym tygodniu urzędnicy zapowiedzieli przejście do tego etapu prac w sąsiedztwie ronda Sedlaczka. Poza umocowaniem części konstrukcji zaplanowano wylanie betonowej płyty wiaduktu. Będzie ona oparta na siedmiu podporach zlokalizowanych w zachodniej części ronda. Działania te wymagały zamknięcia wlotu ulicy Myśliwieckiej właśnie od strony zachodniej. Nowe zasady ruchu obowiązują od godziny 22.00 25 kwietnia.

Jak przebiega ruch w okolicy wiaduktu?

Zamknięcie ulicy nastąpiło na wysokości posesji zlokalizowanej przy Myśliwieckiej 6B. Ruch w jej obrębie odbywa się na tych samych zasadach co wcześniej. Tak samo wygląda kwestia ruchu na ulicach Rozbrat i Łazienkowskiej. Istotna zmiana, o której należy pamiętać, to brak możliwości wykonania manewru skrętu w lewo w ulicę Myśliwiecką, który dalej poprowadziłby kierowców do ulicy Górnośląskiej i Rozbrat. Na tym odcinku obowiązuje objazd przebiegający ulicami Hoene-Wrońskiego, Górnośląską i Rozbrat.

Zmiany wpłynęły również na kursowanie pojazdów komunikacji miejskiej. Linie 107 i 159 od poniedziałkowego wieczoru poruszają się przez ulicę Solec, Trasę Łazienkowską, plac Na Rozdrożu aż do Alej Ujazdowskich. Niektóre kursy linii 108 zostały wydłużone aż do ulicy Pięknej i placu Konstytucji.

Ruch pieszo-rowerowy

Na zmiany w okolicy wiaduktu muszą uważać również piesi i poruszający się rowerem. Pod wiaduktem skorzystają oni z przejścia, które wyznaczono po stronie Łazienkowskiej. Bez zmian jednak pozostaje zakaz korzystania z alei Hopfera, chodnika biegnącego pod obiektem. Nadal nie można również korzystać z prowadzących do Parku Ujazdowskiego schodów.