Sezon letni w stolicy – Warszawskie Linie Turystyczne i wielkie otwarcie

Sezon letni w stolicy wystartował. Od niedzieli 01 maja mieszkańcy i przybywający do miasta turyści, mogą korzystać z atrakcji, jakie oferują Warszawskie Linie Turystyczne.

Stolica z innej perspektywy!

Wraz z nastaniem majowego weekendu w mieście udostępniono różnego rodzaju atrakcje. W komunikacie Warszawskich Linii Turystycznych, który opublikowano w ubiegły wtorek, można było zapoznać się z możliwościami, które dla przebywających w stolicy przygotowano. Wśród nich wymieniono kursy zabytkowych linii tramwajowych, autobusów, a także przeprawy przez Wisłę promem.

Podróż linią numer 36

Od pierwszych dni maja na tory wyjechała zabytkowa linia 36. Pod tym numerem ruszyły składy 13N, znane jako Parówki oraz 105N, Akwaria. Dodatkową atrakcję stanowi sprowadzony specjalnie w tym celu jedyny w swoim rodzaju egzemplarz składu 102N. Do stolicy trafił on z Poznania.

Jak opisywali reprezentujący ratusz urzędnicy, wagony reprezentujące skład N13 to jedna z najbardziej rozpoznawalnych wizytówek stolicy. Opracowane i wyprodukowane w chorzowskiej fabryce Konstal, służyły jedynie podróżującym ulicami Warszawy. Do dziś można podziwiać je w wielu odsłaniających codzienność miasta serialach i filmach produkcji polskiej.

Tramwaje linii 36 przejeżdżają trasę: plac Narutowicza – Filtrowa – Nowowiejska – Marszałkowska – Andersa – Mickiewicza – Słowackiego – metro Marymont. W miesiącach wolnych od szkoły korzystać z przejazdów będzie można codziennie. W okresach od 01 maja do 26 czerwca oraz od 01 do 25 września linia 36 kursować będzie w soboty, niedziele i święta.

Podróż jak za dawnych lat

Nie tylko na torach tramwajowych, ale i na jezdniach pojawiły się zabytkowe pojazdy. Dzięki Warszawskim Liniom Turystycznym mieszkańcy mogą podróżować autobusami linii 100, którą w soboty, niedziele i święta obsłużą Jelcze i Ikarusy. Korzystając z tych środków komunikacji miejskiej, warszawianie będą mieli okazję na odwiedzenie najsłynniejszych i najbardziej rozpoznawalnych miejsc dla ich miasta. Linia 100 kursuje bowiem po obu stronach Wisły, oferując dostęp do Starego Miasta, Parku Praskiego wraz z ZOO, czy też Łazienek Królewskich.

Rejsy rzeczne i kolejowe

Od 01 maja na Wisłę powróciły również promy, które oferują bezpłatną przeprawę na trzech trasach. Z promu Słonka, który wyrusza z Cypla Czerniakowskiego, dotrzemy na Saską Kępę. Pliszka przetransportuje nas z okolicy Mostu Józefa Poniatowskiego na plażę przy Stadionie Narodowym. Promem Wilga natomiast przeprawimy się z Podzamcza Fontanny na plażę w okolicy ZOO. Rejsy odbywają się w soboty, niedziele i święta. W wakacje, czyli od 01 lipca do 31 sierpnia, można korzystać z nich codziennie. Tych wyjątkowo spragnionych wodnych podróży zachęcamy na rejs Zefirem, który zabierze pasażerów do Serocka.

Dla miłośników podróży lądowych Warszawskie Linie Turystyczne zaproponowały również wycieczkę Piaseczyńsko-Grójecką Koleją Wąskotorową. W każdą sobotę o godzinie 14.00 ze stacji w Piasecznie można wyruszyć w wyjątkową podróż, w którą zabiorą nas zabytkowe wagony.