Niedzielny spacer z psem, czyli “Chartoterapia” na Polu Mokotowskim

W niedzielę 03 października na Polu Mokotowskim odbył się drugi już spacer psów i ich właścicieli, organizowany pod hasłem Chartoterapia. To już drugie takie spotkanie na rzecz stowarzyszenia Pomoc Chartom. Wszyscy biorący udział w spacerze miłośnicy tych psów chcą okazać swoje wsparcie i wdzięczność dla działalności, którą prowadzi stowarzyszenie. To wyjątkowe, sygnowane wymownym hasłem wydarzenie, łączy na spacerze właścicieli chartów z całej Polski.

Wsparcie dla wspierających

Stowarzyszenie Pomoc Chartom to organizacja prowadząca aktywną działalność na rzecz tych niezwykłych psów, które w swoim życiu doświadczyły wiele krzywd ze strony człowieka. Mowa tu o kłusownikach, którzy do dziś wykorzystują charty do nielegalnych polowań. Zwierzęta te przetrzymuje się w odosobnieniu i ciemności, a także często okalecza. Wiele z uratowanych z rąk kłusowników psów jest w bardzo złym stanie nie tylko fizycznym, ale i psychicznym. Misją działających w ramach fundacji osób jest zapewnienie opieki każdemu psu, umieszczenie go w bezpiecznym domu tymczasowym. Finał stanowi adopcja zwierzaka przez nową, kochającą rodzinę.

Spacer szczęśliwych wybrańców

Wszystkie spacerujące w niedzielę po Polu Mokotowskim charty to szczęśliwie adoptowane psy, które znalazły drugie życie z nową, ludzką rodziną. Na ostatnim spacerze można było zobaczyć kilkadziesiąt dumnych pupili i jeszcze więcej dumnych właścicieli. Pierwszy raz w ramach akcji charty prezentowały się w styczniu tego roku, pomagając zebrać środki finansowe dla Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy. Teraz te psy, które znalazły już nowy dom, pomagają innym, podobnym sobie skrzywdzonym przez człowieka zwierzętom, znaleźć swój bezpieczny kąt.