Basen, plaża i punkty gastronomiczne – przebudowa ośrodka przy Inflanckiej ruszyła!

Popularna pływalnia znów odkryje nowe oblicze. Po ostatnim remoncie ośrodek sportowy przy ulicy Inflanckiej zmienił się nie do poznania. Teraz ruszyły kolejne prace, a termin ich zakończenia planuje się otwarciem kolejnego sezonu wakacyjnego. Co zmieni  się tym razem?

Zmiany dla większej atrakcyjności

Zakres prac prowadzonych na terenie Ośrodka Inflancka przewidują szereg zmian. Powstaje tam nowy basen sportowy, w którego obrębie wydzielona zostanie część rekreacyjna. Na jej obszarze znajdziemy w przyszłości zjeżdżalnię i inne atrakcje wodne, takie jak gejzery czy masaże. Projekt przewiduje także miejsce na pojawiające się tam sezonowo punkty gastronomiczne z napojami i przekąskami dla odwiedzających.

Zmiany zajdą nie tylko w obrębie strefy pływackiej. Także otoczenie basenu otrzyma nowy, świeży wygląd. Już w przyszłym roku chcący zakosztować relaksu warszawianie, będą mogli skorzystać z piaszczystej lub trawiastej plaży.  Przewidziano też coś dla tych bardziej aktywnych i lubiących ruch na świeżym powietrzu. Po modernizacji na terenie ośrodka znajdziemy boisko do piłki plażowej. Wymienione zostanie również ogrodzenie terenu, pojawią się nowe chodniki.

Inwestycja dla mieszkańców stolicy

Wykonawcą prac modernizacyjnych jest firma Gardenia Sport. Na chwilę obecną prace przebiegają zgodnie z wyznaczonym harmonogramem. Wyburzono już i rozebrano basen zewnętrzny, zdemontowano starą zjeżdżalnię. Oddanie obiektu do użytku przewidziano na maj 2022 roku. Wartość inwestycji opiewa na kwotę 5,8 milionów złotych, pozyskanych z budżetu miasta Warszawa.