Mokotów: od czwartku zamknięta ulica Odyńca

Na poruszających się ulicami Warszawy kierowców czekają kolejne utrudnienia. W czwartek 04 sierpnia odpowiedzialny za remont ulicy Odyńca wykonawca przystąpi do kolejnego etapu prac. Tym razem drogowcy wymienią nawierzchnię jezdni.

Ulica Odyńca wyłączona z ruchu

Jak poinformował ratusz, ulica zostanie zamknięta na odcinku między ulicą Puławską a aleją Niepodległości. Jednak nie będzie on jedynie wyłączony z ruchu. W trakcie układania nowej nawierzchni obowiązywać będzie również całkowity zakaz poruszania się i parkowania. Utrudnienia więc dotkną nie tylko przez Mokotów przejeżdżających, ale przede wszystkim zamieszkujących lokale przy ulicy Odyńca warszawian.

Z udzielonych przez wykonawcę informacji wynika, że dojazd do posesji będzie możliwy jedynie przed wyłożeniem nowej nawierzchni. Oznacza to, że gdy drogowcy usuną stary asfalt i wyregulują wszystkie studzienki kanalizacyjne, wjazd na teren prac nie będzie możliwy. Wykonawca zapewnia jednak, iż o dokładnych terminach robót poinformuje mieszkańców odpowiednio wcześniej.

Zamknięte ulice i objazdy

Na czas planowanych prac zmieni się również organizacja ruchu na innych odcinkach. Na ulicy Czeczota będziemy poruszać się w obu kierunkach, a wjazd i wyjazd możliwy będzie od strony alei Niepodległości. W związku z taką zmianą nie będzie możliwości zaparkowania tam pojazdu.

Objazd poprowadzi nas aleją Niepodległości do ulic Malczewskiego. W tym celu drogowcy wyznaczą osobny pas, który pozwoli na wykonanie skrętu w lewo. Dalej można będzie kierować się do ulicy Puławskiej. Z kolei objazd ulicą Malczewskiego, aleja Niepodległości, a dalej ulicami Racławicką i Kazimierzowską, pozwoli na ominięcie zamkniętego skrzyżowania ulicy Krasickiego z ulicą Odyńca. Alternatywna trasa poprowadzi kierowców ulicami Ursynowską, Puławską i Malczewskiego.

Na prowadzone prace nie pozostanie obojętny ruch autobusowy. W dniach od 04 do 07 sierpnia autobusy linii 141 i 172 przejadą przez ulicę Malczewskiego oraz aleję Niepodległości.

Wznowienie dotychczas obowiązującego na ulicy Odyńca ruchu kołowego zapowiedziano na poniedziałek 08 sierpnia.

Przypomnijmy, że remont ulicy Odyńca jest możliwy dzięki dofinansowaniu z Rady Miasta Warszawy.