Zarząd Dróg Miejskich z dodatkowymi środkami – w planach kolejne remonty

Zarząd Dróg Miejskich poinformował o pozyskaniu dodatkowych funduszy z Rady Miasta Warszawy. Kwota w wysokości 67,8 miliona złotych zostanie spożytkowana na realizację kolejnych remontów ulic stolicy.

Rozwiązanie bieżących spraw

W przedstawionym przez Zarząd Dróg Miejskich komunikacie dowiadujemy się, jak ogromne znaczenie dla zaplanowanych już prac ma przekazana przez radnych kwota. Z powodu braku odpowiedniego budżetu na rozwiązanie wciąż oczekuje kilka otwartych przetargów. Nie podejmowano też kroków w kierunku kolejnych inwestycji. Jak jednak wynika z treści komunikatu, dzięki pomocy władz miasta teraz będzie możliwe zarówno podpisanie już wytypowanych projektów, jak i zlecenie nowych.

Plan dalszych prac

Jak jednak deklaruje Zarząd Dróg Miejskich, kwota, która zasiliła budżet spółki, nie pozwoli na przeprowadzenie wszystkich koniecznych remontów. Ułatwi jednak realizację tych najbardziej naglących. Jak przekazali przedstawiciele spółki, działań w tym zakresie wymaga co najmniej osiemnaście dzielnic, a pozyskane środki w wysokości blisko 68 milionów złotych nie dają tak szerokich perspektyw. Jest ona jednak wystarczająca na pokrycie kosztów remontu dodatkowych dziesięciu ulic.

Wcześniejsze deklaracje Zarządu Dróg Miejskich pozwalają przewidzieć, jakie ulice zostaną poddane rewitalizacji w najbliższym czasie. Wśród wcześniej ogłoszonych planów znalazły się ulice: Sławka w Ursusie, Odyńca na Mokotowie, Rzędzińska na Bemowie, a także ciąg ulic Saskiej i Egipskiej na Południowej Pradze. Przyznane przez Radę Miasta środki pozwolą doprowadzić do końca przetarg na modernizację odcinka ulicy Chodeckiej, obejmującego przestrzeń między ulicami Kondratowicza a Wyszogrodzkiej. Na rozwiązanie oczekują też konkursy na oferty remontów chodników i dróg rowerowych na ulicach Broniewskiego, Radiowej, Trak Lubelski oraz Żołnierzy Wyklętych.

Ile kosztują prace w obrębie dróg miejskich?

Choć przekazana Zarządowi Dróg Miejskich kwota jest wysoka, spółka zapewnia, iż nie są to środki pozwalające na przeprowadzenie wszystkich koniecznych prac. Wystarczy spojrzeć na ceny aktualnie branych pod uwagę ofert. Prace w obrębie ulicy Saskiej i Egipskiej wyceniono na 6 milionów 280 tysięcy złotych. Podobnie ulice Odyńca i Rzędzińska wymagają wkładu finansowego w wysokości 6 milionów 87 tysięcy złotych.

Zarząd Dróg Miejskich wskazał, że w roku 2018, obfitującym w tego rodzaju inwestycje, rozdysponowana kwota sięgnęła granicy 100 milionów złotych.

Niedawno informowaliśmy o pracach remontowych, prowadzonych w obrębie ulicy Skrzyneckiego w Wawrze.