Przeprawa przez Wisłę z utrudnieniami – krajowa “pięćdziesiątka” w remoncie

Zmiana organizacji ruchu drogowego daje się tym razem we znaki podróżującym krajową pięćdziesiątką. Na wchodzącym w ciąg trasy łączącej Górę Kalwarię z Kołbielą moście trwają prace remontowe.

Ograniczenie prędkości i objazd

Na temat obowiązujących w obrębie przeprawy zmian organizacji ruchu drogowego mówiła Małgorzata Tarnowska, pełniąca funkcję rzecznika warszawskiego oddziału Generalnej Dyrekcji Dróg Krajowych i Autostrad. Tym, którzy planują przejazd mostem na Wiśle, przypominamy o prowadzonych tam pracach.

Obecnie na moście obowiązuje ruch wahadłowy. W ciągu dnia, czyli od godzin 06.00 do 20.00 ruchem sterować będą ręcznie odpowiednie służby. W godzinach nocnych, między 20.00 a 06.00 odpowiedzialna za regulację ruchu będzie zainstalowana sygnalizacja świetlna. Wyznaczono również ograniczenie prędkości do 50 kilometrów na godzinę.

Tarnowska przedstawiła również trasę objazdu. Z remontowanej drogi numer pięćdziesiąt kierujemy się z węzła Wisitki na autostradę A2. Następnie drogą ekspresową S2, będącą częścią Południowej Obwodnicy Warszawy, poruszamy się do węzła Lubelska na drogę S17. Alternatywnie możemy skierować się do węzła Mińsk Mazowiecki na trasie A2.

Zakres prac na przeprawie

Prowadzone obecnie prace remontowe na przeprawie wchodzącej w skład trasy między Górą Kalwarią a Kołbielą nadzoruje firma B2. Do jej zadań należy rewitalizacja wybudowanego w latach 50. XX wieku mostu. Przewidziano wymianę dylatacji oraz wyłożenie nowej nawierzchni. W ramach kontraktu wykonawca zobowiązał się również do rekonstrukcji nadwyrężonego systemu odwodnienia. Pojawią się również nowe bariery ochronne i balustrady na moście i prowadzących do niego dojazdach.

Jak podała Generalna Dyrekcja Dróg Krajowych i Autostrad, podpisana z firmą B2 umowa opiewająca na kwotę blisko 10.5 miliona złotych zostanie wykonana w ciągu siedmiu miesięcy. Ostateczne zakończenie prac wyznaczono na luty 2023 roku.