Dom opieki dla seniorów – nowy ośrodek powstanie na Białołęce

Sale rehabilitacyjne, terapia zajęciowa, strefa wypoczynku i komfortowe pokoje dla 200 kuracjuszy. Prezydent Rafał Trzaskowski podczas spotkania z dziennikarzami w Stołecznym Centrum Opiekuńczo-Leczniczym opowiedział o planach nowego domu opieki. Ośrodek powstaje  na Białołęce przy ulicy Mehoffera 72/74.

Przybywa osób wymagających opieki

Jak mówił prezydent Trzaskowski podczas briefingu, w całej Europie obserwujemy tendencję do zwiększającej się długości życia. Polska nie jest w tej kwestii wyjątkiem. Także stolica, jako ogromny ośrodek urbanistyczny odnotowuje wzrost liczby osób starszych, którym konieczne jest zapewnienie stałej opieki.

Mowa tu o tych seniorach, którzy nie wymagają hospitalizacji, jednak powinni mieć możliwość skorzystania z całodobowej opieki. W tym celu właśnie władze miasta inwestują w kolejne placówki, które taką pomoc mają starszym obywatelom zapewnić.

Wmurowano kamień węgielny

Centrum Opiekuńczo-Lecznicze w Warszawie oferuje obecnie swoim podopiecznym 800 miejsc w trzech lokalizacjach. Jak jednak podkreślił prezydent stolicy, placówka przy ulicy Mehoffera wymagała gruntownych, systematyczne wdrażanych zmian. Wspominając wygląd obiektu sprzed działań modernizacyjnych, Trzaskowski otwarcie mówił, że wyposażenie i wnętrze wyglądały tak, jak w latach 80.

Sytuacja zmieniła się w ubiegłym roku, gdy do użytku oddano kolejny pawilon, oferujący kolejne 170 łóżek. W tym roku wmurowano węgiel kamienny pod budowę kolejnego, który przyjmie w swoje progi 200 następnych seniorów.

Uroczyste wmurowanie kamienia miało miejsce w czwartek 28 lipca o godzinie 10.00. Na miejscu, poza wspomnianym już prezydentem miasta Rafałem Trzaskowskim, obecna była również pełniąca funkcję zastępcy prezydenta miasta Renata Kazanowska oraz wiceprzewodnicząca Rady miasta Warszawy Magdalena Roguska. W wydarzeniu uczestniczyli także przedstawiciele władz dzielnicy Białołęka.