Koniec "Protestu Wolnych Polaków" w Warszawie: Zamknięcie ulic, utrudnienia w komunikacji miejskiej

W stolicy Polski, Warszawie, doszło do zakończenia “Protestu Wolnych Polaków”. Manifestacja ta rozpoczęła swoją działalność o godzinie 16:00 przed gmachem Sejmu. Po odbyciu początkowego etapu protestu, uczestnicy skierowali się ku Kancelarii Prezesa Rady Ministrów. W związku z tą sytuacją, stróże prawa podjęli decyzję o zamknięciu licznych ulic, co spowodowało skierowanie autobusów miejskich na objazdy. Te nieprzewidziane zmiany utrudniały normalne funkcjonowanie transportu przez kilka godzin.

Jako organizatorzy zgromadzenia, postanowili zakończyć wszystkie działania związane z nim w rejonie alei Ujazdowskich. W chwili obecnej uczestnicy stopniowo opuszczają miejsce zgromadzenia.

Policja za pośrednictwem mediów społecznościowych poinformowała, że nadal jest na miejscu i dba o bezpieczeństwo uczestników manifestacji, podczas ich powrotu do miejsc parkowania autokarów.

Przywołując wcześniejsze informacje, warto wspomnieć, że w czwartek, 11 stycznia bieżącego roku, w Warszawie miało miejsce wiele różnych wydarzeń, w tym zgłoszony przemarsz oraz publiczne zgromadzenie.

Do jednej z najważniejszych manifestacji, które odbyły się tego dnia w stolicy, należy zaliczyć Protest Wolnych Polaków. Został on zapowiedziany przez partię Prawo i Sprawiedliwość i rozpoczął się o godzinie 16:00 na ulicy Wiejskiej, przed samym budynkiem Sejmu.