Incydent na lotnisku Warszawa-Modlin: Pijany pasażer z Dublina zakłócał porządek publiczny

Na podwarszawskim lotnisku Warszawa-Modlin doszło do zdarzenia z udziałem agresywnego pasażera, który przybył na pokładzie samolotu prosto z irlandzkiego Dublina. Mężczyzna, będący w stanie nietrzeźwości, naruszał spokój publiczny i ignorował polecenia wydane przez członków Straży Granicznej. Jego zachowanie doprowadziło do tego, że musiał zostać obezwładniony, po czym przekazano go pod opiekę służb policyjnych.

Do zaistniałej sytuacji zostali wezwani funkcjonariusze ze Specjalnego Zespołu Interwencyjnego działającego przy Placówce Straży Granicznej Warszawa-Modlin. Mieli oni za zadanie uporać się z pasażerem, który swoim agresywnym zachowaniem zakłócał spokój na pokładzie maszyny przybyłej z Dublina. Zgłoszenie do straży mówiło o mężczyźnie naruszającym porządek publiczny poprzez swoje wulgarne i niestosowne maniery. Dodatkowo ustalono, że był on pod silnym wpływem alkoholu.

Zarówno pasażerowie jak i załoga byli świadkami, jak owy mężczyzna odmawia opuszczenia pokładu samolotu pomimo jasno wyrażonego żądania ze strony funkcjonariuszy. W komunikacie Nadwiślańskiego Oddziału Straży Granicznej podkreślono, że informowano go także o możliwości użycia siły w razie dalszego braku posłuchu.