Gigantyczny korek w Warszawie spowodowany przez pijanego kierowcę

W poniedziałek 2 stycznia doszło do groźnie wyglądającego wypadku na trasie S8 w kierunku Marek. Dwa pasy ruchu zablokował przewrócony samochód dostawczy marki Citroen. Okazało się, że sprawcą dramatu jest pijany kierowca furgonetki. Sprawa zwraca uwagę również przez fakt, iż pijanym kierowcą okazał się pracownik Poczty Polskiej.

Wypadek na trasie S8. Dwie osoby ranne

Do wypadku doszło około godziny 12:00 w pobliżu ulicy Gwiaździstej w Warszawie. Samochód osobowy zderzył się z furgonetką Poczty Polskiej. Samochód dostawczy przewrócił się i zablokował dwa pasy ruchu. Wypadek wyglądał groźnie, a na miejsce zadysponowano policję, dwa zastępy straży pożarnej i karetkę pogotowia. Na szczęście nikt nie odniósł poważnych obrażeń. Dwie osoby wymagały pomocy medycznej.

Szybko okazało się, że za wypadek odpowiada kierowca Citroena, czyli pracownik Poczty Polskiej. Mężczyzna miał aż dwa promile alkoholu w organizmie. Usuwanie samochodu dostawczego z dwóch pasów ruchu na trasie S8 trwało kilka godzin. W tym czasie droga była zablokowana, co skutkowało potężnym korkiem.