Decyzja sądowa w sprawie 52-letniego mężczyzny oskarżonego o spowodowanie wypadku drogowego i ucieczkę z miejsca zdarzenia

Prawo dociera do 52-letniego mężczyzny, który jest podejrzany o spowodowanie tragicznego zdarzenia drogowego na terenie Gościmina Wielkiego w regionie Mazowsza, oraz o niewywiązanie się ze swojej obowiązkowej odpowiedzialności, jaką jest udzielenie pomocy ofiarom. W wyniku nieszczęśliwego wypadku ucierpiał 35-letni mężczyzna wraz z jego małoletnim, pięcioletnim synem. Po wywołaniu kolizji, mężczyzna podjął decyzję o ukrywaniu się przed organami ścigania. Jednakże ostatecznie sam podjął decyzję o zgłoszeniu się do stacji policji.

Informacje przekazane przez służby środę 13 września wyjaśniają, że skandaliczne zdarzenie miało miejsce 27 sierpnia, które było niedzielą. Miejscem wypadku była miejscowość Gościmin Wielki znajdująca się w gminie Nowe Miasto, gdzie doszło do potrącenia dwóch pieszych – 35-latka i jego pięcioletniego syna – przez samochód osobowy. Podejrzany sam pojawił się w Komendzie Powiatowej Policji w Płońsku następnej niedzieli, po zdarzeniu.

Oskarżenia stawiane 52-latkowi to spowodowanie wypadku drogowego, ucieczka z miejsca kolizji i niewypełnienie obowiązku udzielenia pomocy ofiarom. Mężczyźnie grozi kara do trzech lat pozbawienia wolności. Kara ta może zostać zwiększona przez sąd – informuje rzeczniczka jednostki, komisarz Kinga Drężek-Zmysłowska.