Czas radości dla narciarzy ze stolicy – Górka Szczęśliwicka gotowa do zjazdu

Zimowa Warszawa to miejsce niezwykłe. Liczne atrakcje czekają na każdego, kto pragnie spędzić czas na świeżym powietrzu. Przystrojone w świąteczne lampki ogrody zapraszają dorosłych i dzieci na odwiedziny w magicznym świecie. Dla tych, którzy szukają jednak okazji do większej aktywności, miasto przygotowało wyjątkowe miejsce. Na Ochocie znów zjedziemy na nartach.

Góra śniegu niezależnie od pogody

Naśnieżanie stoku narciarskiego na Górce Szczęśliwickiej już się zakończyło. Dzięki temu wszyscy miłośnicy sportów śnieżnych, szczególnie narciarstwa, mogą zażywać ruchu bez specjalnie w tym celu planowanego urlopu. Niezależnie bowiem od tego, jakie warunki panują w stolicy, popularny stok na Ochocie śniegu ma zawsze pod dostatkiem.

Górka Szczęśliwicka to jedyny taki obiekt w regionie mazowieckim, jeden z nielicznych na terenie kraju oraz jeden z większych w Europie. Sama długość stoku wynosi ponad 200 metrów. Dla korzystających z zimowej rozrywki narciarzy i snowboardzistów udostępniono dwa wyciągi – krzesełkowy i talerzykowy. Odwiedzający mogą też korzystać z tarasu widokowego. Obiekt działa codziennie w godzinach od 10.00 do 20.00.

Nie tylko dla orłów

Górka Szczęśliwicka zaprasza na swój stok wszystkich, którzy pragną zasmakować zabawy na śniegu. Chętni mogą skorzystać z oferty działających przy tym punkcie szkółek narciarskich. Co więcej, na miejscu udostępniono również wypożyczalnię sprzętu, co znacznie ułatwia podjęcie decyzji o pierwszym w życiu zjeździe na nartach. Ze wskazówek wykwalifikowanych instruktorów mogą korzystać wszyscy.

Korzystanie z obiektu jest możliwe dzięki dwóm systemom karnetowym – czasowemu lub punktowemu. Władze miasta zapraszają wszystkich do zabawy, jednak apelują o zachowanie ostrożności i przestrzeganie wprowadzonych w ostatnim czasie związanych z pandemią obostrzeń.