Były Minister Skarbu Pozostanie w Areszcie Tymczasowym

Włodzimierz K., były minister skarbu, nie zostanie zwolniony z aresztu tymczasowego przez około dwa następne miesiące. Decyzję o podtrzymaniu jego aresztowania podjął Sąd Apelacyjny w Katowicach. Prokuratura Krajowa złożyła skuteczne zażalenie, które doprowadziło do przedłużenia aresztu Włodzimierza K., podejrzewanego o korupcję.

Zgodnie z informacjami od śledczych, Sąd Apelacyjny w Katowicach zdecydował się na przedłużenie aresztu dla Włodzimierza K., istnieje bowiem obawa, że podejrzany może próbować manipulować dowodami lub na inne sposoby utrudniać prowadzenie śledztwa. Włodzimierz K., były minister skarbu, został zatrzymany i umieszczony w areszcie tymczasowym w związku ze śledztwem dotyczącym korupcji, które rozpoczęło się w lutym.

Według informacji uzyskanych od śledczych, korupcyjne działania Włodzimierza K. miały miejsce od 2020 do 2022 roku, kiedy to pełnił on funkcję dyrektora Miejskiego Przedsiębiorstwa Oczyszczania w stolicy. Wraz ze swoim zastępcą Rafałem B., jest podejrzewany o żądanie łapówek od prezesa jednej ze spółek. Domagali się oni 2 i pół procent wartości zamówień uzyskanych od Miejskiego Przedsiębiorstwa Oczyszczania. Całkowita wartość tych zamówień wyniosła prawie 600 milionów złotych.