Awaria wodociągowa na Mokotowie zatapia część Parku Szustrów

Została zgłoszona awaria wodociągowa na terenie warszawskiego Mokotowa, która doprowadziła do zatopienia fragmentu parku Szustrów. Marek Smółka, rzecznik prasowy Miejskiego Przedsiębiorstwa Wodociągów i Kanalizacji w Warszawie, zapewnił jednak, że awarię uda się zaradzić jeszcze tego samego dnia.

Przyczyną problemu było pęknięcie rury wodociągowej znajdującej się na wysokości budynku przy ulicy Puławskiej 55. Skutkiem tej sytuacji jest podtopienie części parku Szustrów, chociaż dostęp do tego miejsca wciąż jest otwarty dla odwiedzających. Na szczęście, woda nie przedostała się na jezdnię, dzięki czemu ruch drogowy nie został zakłócony. Pracownicy wodociągów zapewnili, że jeszcze dzisiaj sytuacja zostanie opanowana i szkody zostaną naprawione.

Do incydentu doszło przed południem. Pęknięcie dotyczyło rury wodociągowej o średnicy 150 mm znajdującej się na granicy parku. Pomimo powstałych problemów, nie doszło do ograniczenia dostępu do parku ani do zakłócenia ruchu drogowego – zapewnił Marek Smółka.

Awaria spowodowała wyłączenie dostępu do wody w jednym z budynków. W odpowiedzi na tę sytuację, podstawiono beczkowóz dostarczający wodę – dodał rzecznik Miejskiego Przedsiębiorstwa Wodociągów i Kanalizacji. Smółka podkreślił, że ekipa specjalistów jest już na miejscu i pracuje nad jak najszybszym usunięciem usterki. Przewiduje się, że awaria zostanie usunięta jeszcze tego samego dnia.