Zakaz prowadzenia pojazdów nie przeszkodził. 18-latek za kierownicą pod wpływem alkoholu

Wydarzyła się sytuacja, do której nigdy nie powinno dojść. Młody mężczyzna w wieku 18 lat, będąc pod wpływem alkoholu, wsiadł za kierownicę samochodu marki Mazda. Nie zważając na konsekwencje, stracił kontrolę nad swoim pojazdem. Jego nieodpowiedzialne zachowanie doprowadziło do tego, że jego auto zjechało do rowu i uderzyło w drzewo, po czym przewróciło się na dach. Co więcej, ten nieodpowiedzialny kierowca miał na swoim koncie sądowy zakaz prowadzenia pojazdów. W samochodzie podróżowało z nim jeszcze dwóch mężczyzn.

Sytuacja miała miejsce w sobotę 7 października na drodze znanej jako “Tysiąclatka”, na odcinku pomiędzy Makowem Mazowieckim a Krasnosielcem. W wyniku nieprzystosowania prędkości do warunków na łuku drogi, doszło do groźnego incydentu.

Policja została wezwana na miejsce zdarzenia i początkowo miała trudności z ustaleniem tożsamości kierowcy. Przy rozbitym aucie stali dwaj mężczyźni w wieku 21 i 22 lat. Jednakże, 18-latek próbujący uciec z miejsca wypadku został szybko schwytany przez mundurowych. Dodatkowo okazało się, że jeden z pasażerów był osobą poszukiwaną do odbycia kary pozbawienia wolności.