Alarmujący incydent w autobusie miejskim: pijany pasażer podróżował z siekierą

Niespokojny 48-letni mężczyzna, podróżujący autobusem miejskim i trzymający w ręku siekierę, wywołał niepokój wśród współpasażerów. W obliczu tak niecodziennej sytuacji, jeden z nich podjął decyzję o zawiadomieniu odpowiednich służb. Straż Miejska i Policja, które interweniowały na miejscu, ustaliły, że mężczyzna był pod wpływem alkoholu. Ostatecznie, 48-latek został przewieziony do Stołecznego Ośrodka dla Osób Nietrzeźwych.

13 grudnia, w środową wieczorność, strażnicy miejscy z Warszawy otrzymali SMS-a z prośbą o natychmiastową interwencję. Sytuacja była nietypowa – w jednym z autobusów miejskich pojawia się mężczyzna trzyma siekierę dużych rozmiarów.

Sytuacja miała miejsce dokładnie o godzinie 20:40 tego samego dnia. Strażnicy miejscy z IV Oddziału Terenowego otrzymali alarmujący SMS na numer interwencyjny 723 986 112. Zgłoszenie dotyczyło mężczyzny ubranego na ciemno, z czerwonym kapturem na głowie, który niestrudzenie podróżował z wielką siekierą w ręku. Dosyć szybko na miejsce zdarzenia skierowano dwa patrole straży miejskiej – informuje komunikat wydany przez warszawską straż miejską.