Zwiedzanie Muzeum Powstania Warszawskiego – dlaczego warto tu zajrzeć?

Muzeum Powstania Warszawskiego to obiekt, który został uruchomiony dokładnie w 60. rocznicę wybuchu powstania. Zaaranżowano je w budynku dawnej elektrowni tramwajowej.

Budowla już sama w sobie stanowiła zabytek architektury przemysłowej z początku XX wieku. Fenomen tego muzealnego obiektu polega na przedstawieniu polskiej historii za pomocą nowoczesnych, interaktywnych narzędzi. Jak zaplanować wycieczkę do Muzeum Powstania Warszawskiego?

Jak najlepiej dotrzeć do muzeum?

Masz kilka możliwości – Muzeum jest zlokalizowane na Woli, a w jego okolicy znajduje się wiele przystanków autobusowych i tramwajowych. Od najbliższej stacji metra dzieli cię natomiast od muzeum krótki spacer. Jeśli stawiasz na niezależność, możesz wybrać się tu własnym samochodem. Jeśli chodzi parking, Muzeum Powstania Warszawskiego niestety nie zapewnia go zwiedzającym.

Najlepiej będzie, jeśli zostawisz pojazd na monitorowanym parkingu w pobliżu. Trasa zwiedzania muzeum z pewnością zajmie ci kilka godzin – w tym czasie nie będziesz martwić się o bezpieczeństwo samochodu pozostawionego przy ulicy. W pobliżu mieści się punkt obsługiwany przez Interparking. Całodobowy podziemny parking na terenie Browarów Warszawskich to doskonała opcja, aby zostawić pojazd nawet na całodzienne zwiedzanie innych rejonów miasta.

Zwiedzanie muzeum – samodzielnie czy z przewodnikiem?

Ekspozycja jest dostępna do samodzielnego zwiedzania, ale zdecydowanie warto zapłacić za usługę przewodnika. Opłata za oprowadzenie wynosi od 100 do 150 zł (w zależności od wybranego języka). Obecnie w Muzeum Powstania Warszawskiego dostępne są także audioprzewodniki.

Gdzie kupić bilet wstępu?

Możesz kupić bilet wstępu przez internet, jednak na miejscu także nie ma problemu z ich dostępnością. Wejściówki dostępne są w kasie tuż przy wejściu głównym. Aktualnie ceny biletów to:

  • 25 zł – bilet normalny,
  • 20 – bilet ulgowy,
  • 10 zł/osoba – bilet dla posiadaczy Karty Dużej Rodziny.

Planujesz wizytę w Muzeum Powstania Warszawskiego? Zaplanuj to odpowiednio wcześniej! Samochód możesz bezpiecznie zostawić na strzeżonym parkingu nawet na całym dzień zwiedzania. Dzięki temu swobodnie zwiedzisz także inne zakątki na warszawskiej Woli.