Zmiana właściciela i funkcji warszawskiego biurowca Obrzeżna Center

Oznaczający swoją obecnością Służewiec Przemysłowy, Obrzeżna Center – jeden z wyjątkowych budynków biurowych w okolicy – zmienił ostatnio właściciela. Trafił w ręce polskiego inwestora, który nie ma zamiaru prowadzić w nim dalszej działalności komercyjnej. W planach nowej administracji jest przekształcenie tego obszernego budynku o powierzchni blisko 10 tys. metrów kwadratowych, w kompleks mieszkań do wynajęcia.

Obrzeżna Center to imponujący obiekt usytuowany przy ulicy Obrzeżnej 7 na terenie stolicy, na skrzyżowaniu kluczowych dróg Mokotowskiego Obszaru Biznesowego. Ten wielofunkcyjny budynek o ogromnej powierzchni – 9 900 metrów kwadratowych – został oddany do użytku w 2001 roku. Od tamtego momentu służył wyłącznie jako przestrzeń dedykowana działalności biurowej oraz handlowo-usługowej. Jednak według informacji podanych przez dotychczasowego posiadacza nieruchomości – fundusz Octava, sytuacja ta ma ulec niedługo zmianie.

Właśnie doszło do transakcji sprzedaży biurowca polskiemu inwestorowi. Nowy właściciel ma ambitne plany na przyszłość obiektu – planuje przeprowadzić jego gruntowną przebudowę i zmienić jego dotychczasowe przeznaczenie na PRS.