Lotnisko Warszawa-Modlin w liczbach: wrzesień 2023

We wrześniu 2023 roku prawie 300 tysięcy osób skorzystało z usług Lotniska Warszawa-Modlin, które w tym samym okresie przeprowadziło 1,9 tysiąca operacji lotniczych. Pomimo iż jest to wynik nieco gorszy od osiągniętego rok wcześniej, jest on zdecydowanie lepszy niż ten zarejestrowany przed pandemią. Władze lotniska z zadowoleniem przyjęły te rezultaty, szczególnie biorąc pod uwagę fakt, że w trakcie tego miesiąca na lotnisku prowadzono prace remontowe.

Porównując dane z września 2019 roku, można zauważyć wzrost liczby pasażerów o 25,6 procent oraz operacji lotniczych o 9,3 procent. Natomiast w porównaniu do września 2022 roku, obserwuje się niewielki spadek tych wartości – liczba pasażerów zmniejszyła się o 5,6 procent, a ilość operacji lotniczych spadła o 12,7 procent.

Jednym z kluczowych czynników wpływających na poziom obsługi ruchu lotniczego na Lotnisku Warszawa-Modlin we wrześniu 2023 były prace remontowe. Od 11 do 21 września prowadzono na terenie portu prace związane z drogami kołowania i oświetleniem po stronie “airside”. Celem tych działań była poprawa stanu technicznego oraz modernizacja infrastruktury lotniskowej, aby zapewnić bezpieczne i komfortowe warunki obsługi zarówno statków powietrznych, jak i pasażerów – podkreślił Tomasz Szymczak, Wiceprezes ds. Sprzedaży i Marketingu.