Zarzuty za posiadanie, czyli zatrzymanie w narkotykowym magazynie

Nie jeden, nie dwa i nie trzy rodzaje środków odurzających znaleźli policjanci w jednym z warszawskich mieszkań. Według relacji funkcjonariuszy, na miejscu znaleziono wszystkie z dostępnych na rynku nielegalnych substancji. Zatrzymany 31-latek usłyszał zarzut posiadania znacznej ilości narkotyków.

Wiadomość ze sprawdzonego źródła

O całej sytuacji opowiadała nadkom. Joanna Węgrzyniak. Wiedzę na temat nielegalnej działalności 31-latka policjanci zdobyli od zaufanego informatora. Jak wynikało z przekazanych im wiadomości, mężczyzna miał być w posiadaniu znanych ilości narkotyków różnego rodzaju. Wszystkie substancje miał składować w swoim mieszkaniu. Po przeprowadzeniu niezbędnych ustaleń policjanci rozpoczęli obserwację wskazanego przez wspomniane wcześniej źródło miejsca. Wszystko wskazywało na to, że mężczyzna rzeczywiście podejmuje podejrzane działania.

Cztery kilogramy wszystkiego

Do interwencji policjantów doszło w chwili, gdy podejrzany mężczyzna próbował opuścić mieszkanie. Zaskoczony widokiem funkcjonariuszy próbował nie dopuścić do ich wizyty w lokalu. To jednak się nie udało i policjanci wkroczyli do pomieszczenia, w którym natychmiast wyczuli charakterystyczną woń marihuany unoszącą się w powietrzu.

Jak przekazała Węgrzyniak, narkotyki w mieszkaniu można było znaleźć właściwie wszędzie. Funkcjonariusze bez trudu zauważyli nielegalne substancje na stole oraz pod nim, w szafkach i na szafkach. Składowane były w pokoju, kuchni, łazience w różnego rodzaju słoikach, pudełkach, foliach, fiolkach i buteleczkach.

Wśród zabezpieczonych substancji znalazły się niemalże wszystkie dostępne obecnie na rynku substancje odurzające: marihuana, extasy, amfetamina, kokaina, LSD, haszysz, grzybki, MDMA. Na liście pojawiły się też pozycje, których funkcjonariusze nie byli w stanie zidentyfikować. Największą część zabezpieczonych narkotyków stanowiła marihuana – prawie trzy i pół kilograma. Poza tym znaleziono ponad 158 gramów haszyszu, 67 gramów MDMA. Wykryto też 49 gramów grzybków oraz 38 gramów kokainy. Policjanci przejęli również gotówkę w łącznej kwocie 241 tysięcy złotych.

Zarzuty i zatrzymanie

Na podstawie zgromadzonego w czasie dochodzenia materiału, który śledczy przekazali do Prokuratury Rejonowej Warszawa Praga-południe, 31-latkowi postawiono zarzuty. Mężczyzna odpowie za posiadanie znacznej ilości narkotyków. Na wniosek prokuratora sąd zgodził się na zastosowanie wobec podejrzanego środka zapobiegawczego w postaci trzymiesięcznego aresztu tymczasowego.