Wyszków – policja zatrzymała mężczyznę podejrzanego o podwójne zabójstwo

Choć zgłoszenie, które wpłynęło pod numer alarmowy straży pożarnej w nocy z 09 na 10 maja, dotyczyło pożaru, zatrzymany mężczyzna odpowie prawdopodobnie za podwójne zabójstwo. W płonącym domu jednorodzinnym służby odkryły ciała dwóch kobiet.

Nocny pożar domu jednorodzinnego

Informacja o pożarze przy ulicy Białostockiej w Wyszkowie dotarła do jednostki straży pożarnej o godzinie 03.24. Reprezentanci Komendy Powiatowej Państwowej Straży Pożarnej w Wyszkowie informowali o dokonanych na miejscu zdarzenia ustaleniach w mediach społecznościowych. Jak wynikało z opublikowanych informacji, ogień zajął jeden z pokoi jednorodzinnego budynku mieszkalnego. Według świadków wewnątrz mieli przebywać ludzie.

W trakcie akcji gaśniczej z obiektu ewakuowano dwie nieprzytomne kobiety, które przekazano pod opiekę zespołu ratowników medycznych. Po panowaniu sytuacji i ugaszeniu ognia przystąpiono do wietrzenia budynku i sprawdzenia stanu znajdujących się w jego wnętrzu instalacji.

To nie był zwykły pożar

Niestety, wyniesionych z płonącego budynku kobiet nie dało się uratować. Przybyły na miejsce lekarz stwierdził zgon. Jak się jednak okazało, to nie pożar został wskazany jako bezpośrednia przyczyna śmierci obu mieszkanek Wyszkowa.

Po przeprowadzeniu oględzin ciał zauważono, że zarówno ciało młodszej, jak i starszej kobiety, noszą ślady obrażeń, których z pewnością nie pozostawił po sobie ogień. U 83-latki zaobserwowano wyraźne urazy głowy. Na ciele 58-latki natomiast odkryto rany kłute w obrębie klatki piersiowej. Jak wynikało z dalszych ustaleń, kobiety zamieszkiwały w domu wraz z mężem młodszej z nich. Wobec mężczyzny miało toczyć się postępowanie. 57-latek miał znęcać się fizycznie i psychicznie nad obiema kobietami. Rozpoczęły się poszukiwania mężczyzny.

Sprawca ukrywał się w lesie

Do zatrzymania podejrzanego o dokonanie podwójnego zabójstwa mężczyzny doszło w środę 11 maja około godziny 11.00 na terenie Leszczydołu. Na jego kryjówkę policjanci natknęli się podczas prowadzonych na terenie lasu poszukiwań.

Jak wynika z relacji reprezentującego Komendę Powiatową Policji w Wyszkowie Damiana Wroczyńskiego, na widok funkcjonariuszy 57-latek rzucił się do ucieczki. Wezwany do zatrzymania się i ostrzeżeniu w postaci strzału ostrzegawczego mężczyzna usiłował zaatakować policjantów nożem. Wówczas funkcjonariusze oddali w jego kierunku strzał i ranili podejrzanego w nogę. Po udzieleniu mu pomocy przedmedycznej policjanci przetransportowali 57-latka do szpitala.