Wypadek pod Płockiem – zginęli obaj kierowcy

Do tragicznego zdarzenia doszło w miejscowości Wola Łącka. W wyniku zderzenia pojazdów zginęli dwaj kierowcy. Jeden z nich miał 19, a drugi 20 lat.

Śmierć na miejscu

Wiadomość o zdarzeniu przekazała Komenda Miejska Policji w Płocku. Do wypadku doszło późnym wieczorem w sobotę, 12 marca, na drodze krajowej numer 60. Ze wstępnych ustaleń policji wynika, iż kierujący pojazdem marki BMW 19-latek zderzył się z nadjeżdżającym z naprzeciwka samochodem marki Renault. Do kolizji doszło podczas wykonywania przez kierowcę BMW manewru wyprzedzania. Prowadzący pojazd zginął na miejscu, a podróżujący z nim dwaj pasażerowie odnieśli ciężkie obrażenia ciała. Z miejsca wypadku karetką pogotowia przetransportowano ich do najbliższych szpitali.

W wypadku zginął również drugi kierowca prowadzący pojazd marki Renault. Mężczyzna mieszkał w Płocku. Miał 20 lat.

Prace do godzin porannych

W związku ze zderzeniem pojazdów na trasie DK 60 przejazd na tym odcinku był zablokowany. Podróżujących tą drogą kierowano na objazdy. Jak poinformowała Generalna Dyrekcja Dróg Krajowych i Autostrad, prace służb na miejscu wypadku zakończyły się kilka minut po godzinie czwartej rano.

Zatrważające statystyki

Co roku na terenie kraju dochodzi do ogromnej liczby wypadków. Zgodnie z danymi udostępnianymi przez Komendę Główną Policji, w ubiegłym roku miały miejsce 22.802 poważne wypadki oraz 420.627 kolizje drogowe. Liczba ofiar śmiertelnych to 2.233. Rannych zostało 26.413 osób.