Dworzec Zachodni z kolejnym otwartym peronem – podróżnym udostępniono platformę numer osiem

Warszawa Zachodnia co jakiś czas otwiera dla podróżnych kolejne perony. W ciągu ostatnich miesięcy do użytku pasażerów oddano wyposażone w liczne udogodnienia platformy. Od niedzieli 13 marca podróżni mogą korzystać z peronu numer osiem.

Kierunek – Łódź

Na początku roku informowaliśmy o postępujących pracach na terenie dworca. Od niedzieli można podziwiać stację Warszawa Zachodnia w jeszcze lepszej odsłonie niż zaledwie dwa miesiące temu. Do powstałych w ostatnich miesiącach dwóch nowych peronów dołączył trzeci, opatrzony numerem osiem. Zgodnie z przekazanymi przez kolejarzy informacjami, z nowego peronu pasażerowie mogą korzystać podróżując z kierunku Warszawy Centralnej oraz Łodzi.

Świeżo wybudowana platforma, podobnie jak wcześniej udostępnione numery sześć i siedem, ma 400 metrów długości. Czekających na pociąg pasażerów ochrania szerokie zadaszenie. Zadbano również o system aktualnej informacji na temat realizowanych kursów.

Szeroko zakrojone prace

Jak informowały PKP Polskie Linie Kolejowe, prace budowlane nie ograniczyły się tylko do kolejnych platform. Gdy powstawał peron numer osiem, pojawiły się również tory i sieć trakcyjna. Uruchomiono również urządzenia sterowania ruchem, które mają zabezpieczać obsługę realizowanych na trasie połączeń.

Na Dworcu Zachodnim prowadzone są prace na szeroko zakrojoną skalę, również na kondygnacjach podziemnych. Powstaje trasa piesza o szerokości 60 metrów i długości 700 metrów. Ma on połączyć ze sobą perony od numeru jeden do osiem z platformą o numerze dziewięć na linii obwodowej. W planach jest również zapewnienie przestrzeni na lokale użytkowe.

Do tej pory przygotowano już niemalże 8 kilometrów nowych torów i sieci trakcyjnej, zamontowano również 43 rozjazdy. Na zaawansowanym etapie znajduje się również budowa lokalnego centrum sterowania.