Wypadek na trasie S8 – piesza spadła z kładki

Wypadek z udziałem pieszej na trasie S8 w Warszawie w kierunku Poznania.

Kobieta na pasie drogowym

Do zdarzenia doszło w środę 30 marca, chwilę po godzinie 17.00. Na przebiegającą przez Żoliborz odcinek trasy S8 z kładki dla pieszych zlokalizowanej w pobliżu skrzyżowania z ulicą Słowackiego, spadła kobieta.

Mimo wzmożonego w tych godzinach ruchu nie doszło do tragedii. Przemierzający trasę kierowcy zachowali się niezwykle odpowiedzialnie. Widząc leżącą na jezdni kobietę, natychmiast zareagowali. Wstrzymano ruch i wezwano do poszkodowanej karetkę pogotowia ratunkowego. Po udzieleniu pierwszej pomocy przez ratowników medycznych kobietę przetransportowano do szpitala.

W wyniku zdarzenia na trasie S8 w stronę Poznania występowały utrudnienia, o których zakończeniu około godziny 19.30 poinformowała Generalna Dyrekcja Dróg Krajowych i Autostrad.

Nie pierwszy wypadek na S8

Czwartkowe zdarzenie nie jest odosobnionym przypadkiem. W lipcu ubiegłego 2020 roku na wysokości węzła Konotopa na jezdnię poniżej spadła kobieta, która chwilę wcześniej uległa poważnemu wypadkowi samochodowemu.

Jak informowali uczestniczący w akcji strażacy, około godziny 04.00 rano otrzymali zgłoszenie o płonącym pojeździe na trasie S8. Po przybyciu na miejsce nikogo w pojeździe nie zastali, jednak kilka chwil później odkryli leżącą na jezdni poniżej estakady silnie poparzoną kobietę. Mimo akcji ratunkowej nie udało się jej uratować.

Dramat na trasie S7

Do innego zdarzenia doszło w listopadzie ubiegłego roku. Na drodze krajowej S7 czternastolatka została potrącona przez jadącą w kierunku Krakowa ciężarówkę. O wynikach śledztwa informowała Komenda Powiatowa Policji w Piasecznie. Jak ustalono, dziewczynka skoczyła ze wznoszącego się nad jezdnią wiaduktu i uderzyła w przejeżdżający wówczas samochód ciężarowy. Poszkodowaną przewieziono do szpitala, gdzie wiele godzin trwała walka o jej życie.

Podobne sytuacje nie są niestety rzadkością. Ostatnio o podobnym zdarzeniu informował serwis eKościerzyna.pl, opisujący interwencję policjantów wobec 36-latka, który próbował rzucić się z mostu.