Wkrótce zakończenie remontu Trasy Łazienkowskiej

Od poniedziałku 27 listopada rozpocznie się demontaż przejazdów między jezdniami na Trasie Łazienkowskiej – kolejny krok ku pełnemu przywróceniu ruchu. Po wielomiesięcznych pracach remontowych, które spowodowały znaczne zakłócenia w ruchu drogowym, wejście na ostateczny etap oznacza jednak konieczność dwutygodniowego zwężenia trasy o jeden pas ruchu.

Prace nad nowymi wiaduktami Trasy Łazienkowskiej nad ulicą Agrykola są już na ukończeniu. W ramach końcowych działań, budowniczowie muszą teraz skupić się na usunięciu pozostałości po tymczasowej organizacji ruchu. Chociaż oba wiadukty są już dostępne dla ruchu od ponad trzech tygodni, to prace nad drugim, południowym obiektem, zakończyły się aż cztery miesiące przed planowanym terminem – co stanowi powód do dumy dla władz miasta.

Niemniej jednak, ostatni etap prac będzie oznaczał powrót do ograniczeń na Trasie Łazienkowskiej. W związku z koniecznością usunięcia pozostałości po tymczasowej organizacji ruchu, budowniczowie znowu będą musieli wprowadzić utrudnienia. “Prace te rozpoczną się od 27 listopada i potrwają około dwóch tygodni. W tym czasie lewe pasy na obu wiaduktach nad ulicą Agrykola zostaną wyłączone z ruchu” – informuje Urząd Miasta Stołecznego Warszawy.