Centralne Biuro Śledcze Policji zadało cios organizacji oszustów na rynku finansowym

Centralne Biuro Śledcze Policji podzieliło się informacją o sukcesie, jaki odniosło w zwalczaniu przestępczości na rynkach finansowych. Funkcjonariusze dokonali rozbicia grupy przestępczej, której specjalnością było wyłudzanie pieniędzy od osób, które już wcześniej padły ofiarami oszustw na rynkach FOREX i kryptowalut. Przestępcy podszywali się pod prawników z kancelarii prawnych i obiecywali pomoc w odzyskaniu utraconych funduszy. Ich działania miały na celu wyłudzenie kwoty przekraczającej 9 milionów złotych.

Śledztwo prowadzone przez CBŚP pod nadzorem Prokuratury Regionalnej w Warszawie doprowadziło do ujawnienia szokującej taktyki stosowanej przez członków gangu. Okazuje się, że pracownicy dwóch biur z siedzibą w stolicy Polski kontaktowali telefonicznie z osobami, które wcześniej były ofiarami oszustw, i obiecywali im pomoc w odzyskaniu strat finansowych. Jednakże, pomoc ta była warunkowana wpłatą tzw. “opłaty za usługi”. Następnie, rzekome kancelarie podejmowały jedynie pozorne działania prawne, mające na celu dalsze wprowadzanie pokrzywdzonych osób w błąd.

Rzecznik CBŚP informuje, że cały proceder miał na celu wywołanie u pokrzywdzonych przeświadczenia, że ich sprawa jest prowadzona przez prawdziwych prawników i podejmowane są realne kroki w celu odzyskania utraconych pieniędzy. W rzeczywistości jednak, nie było żadnej możliwości odzyskania straconych środków.