Witajcie w naszej bajce, czyli powrót pokazów w Parku Fontann

Już od kilku dni warszawianie mogą cieszyć się kolejną atrakcją. Z początkiem maja do Multimedialnego Parku Fontann powróciły świetlno-wodne spektakle. Na spragnionych wrażeń czeka nie tylko ciekawa opowieść, ale też dawka dobrej, polskiej muzyki.

Warszawskie legendy na Podzamczu

Już 01 maja w Multimedialnym Parku Fontann odbył się pierwszy świetlno-wodny pokaz. Inauguracyjny sezon spektakl przygotowała Stołeczna Estrada. Opowiedziana za pomocą wody i świateł historia, mówiła o legendzie Złotej Kaczki. Jako tło dla niej wykorzystano piosenki Kory i zespołu Maanam. O wydarzeniu tym i wyborze muzycznego tła mówił dyrektor Stołecznej Estrady, Andrzej Matusiak.

Jak przyznał, podczas dwuletniej przerwy w pokazach spowodowanej panującą pandemią, warszawianie nie ustawali w przekazywaniu wyrazów sympatii dla parku i jego atrakcji. Pytania o ponowne otwarcie pokazów dodatkowo zmotywowało organizatorów do jak najefektowniejszego powrotu do życia w stolicy. W tym celu właśnie zdecydowano się na wybór ponad czasowej legendy o Złotej Kaczce i utworów z tak samo ponadczasowego repertuaru zespołu Maanam i Kory.

Majówkowa inauguracja

Pierwsze pokazy w Multimedialnym Parku Fontann odbyły się 01, 02 i 03 maja. Każdy spektakl rozpoczynał się po zachodzie słońca, o godzinie 21.30. Ci, którzy w długi weekend majowy nie mogli skorzystać z zaproszenia na Podzamcze, nie muszą czuć się poszkodowani. Kolejne pokazy odbywać się będą regularnie. Historię Złotej Kaczki można przeżyć w każdy piątek i sobotę maja, czerwca i lipca o godzinie 21.30. W sierpniu prezentacje rozpoczynają się o godzinie 21.00. We wrześniu natomiast organizatorzy zapraszają wszystkich zainteresowanych na godzinę 20.30.