Weekend pod Warszawą – atrakcje, w których warto wziąć udział

Majowe słońce zachęca do spędzania większej ilości czasu na świeżym powietrzu. Po długim weekendzie przyszła pora na te krótsze, ale nie uboższe w atrakcje. Wiele z nich już w najbliższą sobotę i niedzielę czeka na zainteresowanych nieopodal stolicy.

Balonowy zawrót głowy i wyprawa po storczyk

W weekend 07 i 08 maja PGR w Koszelewie zaprasza na planowaną w ramach Ogrodowych Pasji Balonową Fiestę. Wśród zaplanowanych atrakcji organizatorzy wymieniają różnego rodzaju pokazy czy loty na uwięzi. Podczas trwania Fiesty uczestnicy wydarzenia będą mogli skorzystać z niecodziennej okazji podziwiania pojezierza z pokładu powietrznego okrętu. Lot balonem w piękny, słoneczny dzień z pewnością pozostawi po sobie niezatarte na lata wrażenia.

Dla tych, którzy od podniebnej żeglugi wyżej cenią odkrywanie tego, co na ziemi, zapraszamy do odwiedzin wyjątkowego miejsca, jakim są Bagna Orońskie. Wycieczka, która oprowadzi żądnych przygód od Pałacu Zamoyskich wokół Torfów Orońskich, zaowocuje z pewnością bogatą dokumentacją fotograficzną. Na tym terenie bowiem można spotkać wiele unikatowych przedstawicieli leśnej roślinności, w tym także rosnących dziko storczyków.

W najbliższy weekend startuje również projekt Dni Puszczy. Spotkanie 07 maja w Hucie Garwolińskiej zainicjuje serię spacerów po Mazowieckiej Puszczy. Wyprawie przewodzić będzie doświadczony i bogaty w wiedzę leśnik, który w najbliższy weekend opowie zainteresowanym o garwolińskich lasach.

Parowozy i rycerskie pojedynki

W nadchodzący weekend swoją ciekawość mogą zaspokoić entuzjaści dawnych środków transportu. W sobotę bowiem czeka nas kolejny dzień otwarty w Parowozowni Skierniewice. Każdy prawdziwy fan kolei musi znać to miejsce. Jeśli do tej pory ktoś nie miał okazji go odwiedzić, teraz jest najlepszy moment. Podczas wydarzenia między godziną 11.00 a 14.00 na zainteresowanych czeka przewodnik, który chętnie podzieli się wiedzą i różnego rodzaju ciekawostkami na temat parowozów.

Dla lubiących nieco silniejsze wrażenia proponujemy udział w długo oczekiwanym turnieju, na który zapraszają przedstawiciele Zamku Czersk. Wyjątkowa sceneria zapewni odpowiedni klimat do wieczornej bitwy, którą stoczą między sobą reprezentanci bractw rycerskich.