Kolejne utrudnienia na ulicach. Od czwartku rusza przebudowa Paderewskiego

Prace drogowe w stolicy trwają. Tym razem kierowcy muszą przygotować się na utrudnienia w kolejnej części miasta. W czwartek 05 maja około godziny 08.00 ekipa remontowa rozpocznie działania na ulicy Paderewskiego w Rembertowie. Termin zakończenia prac przewidziano na sierpień tego roku.

Zamknięta ulica w Rembertowie

Według zapowiedzi drogowców prace remontowe ruszą w czwartek z samego rana. W okolicy godziny 08.00 ma nastąpić zamknięcie odcinka jezdni na Paderewskiego, zawierającego się między ulicą Strycharską wraz ze skrzyżowaniem, aż do ulicy Katiuszy. Urzędnicy miejscy zapewniają, iż mimo prowadzonych prac mieszkańcom zapewnione zostaną dojazdy do zlokalizowanych na tym obszarze posesji. Bez zmian pozostanie tam ruch pieszy.

Pozostałe zmiany dotyczą ulic Bombardierów i Zawodowej, gdzie wprowadzony zostanie zakaz parkowania. Takie działanie ma na celu umożliwienie swobodny przejazd autobusów miejskich, które planuje się skierować na zmienione trasy. Dla transportu obowiązywać będzie objazd przez aleję Generała Antoniego Chruściela Montera, ulicę Strażacką, Zesłańców Polskich i ulicę Czwartaków. Z ulicy Strycharskiej dojazd do Paderewskiego będzie możliwy ulicami Bombardierów i Zawodową.

Zmiany dla transportu publicznego

W związku z zapowiedzianymi na najbliższe miesiące pracami Zarząd Transportu Miejskiego poinformował o zmianie rozkładów jazdy kursujących w okolicy Paderewskiego linii autobusowych. Linie o numerach 153, 199, 225 w obu kierunkach przejeżdżać będą ulicami Bombardierów i Zawodową. Linia nocna N24 poruszać się będzie tym samym objazdem, jednak jedynie w kierunku pętli Dworzec Centralny.

Zmiany dotyczyć będą również poszczególnych stacji. Od czwartku nie skorzystamy już z przystanków Zawodowa oraz Katiuszy. W ich zastępstwie planuje się uruchomienie zastępczych punktów: Zawodowa 51 jako stały dla linii 153, 199, 225 oraz Bombardierów 52 jako warunkowy dla numerów 153, 199, 225 oraz nocnej linii N24. Wprowadzone zostaną również specjalne rozkłady jazdy.

Niedawno informowaliśmy też o zmianach w organizacji ruchu na ulicy Czerniakowskiej.