Czerniakowska – minął tydzień od zmiany organizacji ruchu

Od wtorku 19 kwietnia w obrębie ulicy Czerniakowskiej wodociągowcy prowadzą prace. Zapowiadane utrudnienia mają obowiązywać do drugiej połowy maja.

Zmiany przy skrzyżowaniu Czerniakowskiej z aleją Polski Walczącej

W związku z prowadzonymi na ulicy Czerniakowskiej prac związanych z renowacją kolektora Nadbrzeżnego, od ponad tygodnia kierowcy muszą mierzyć się z utrudnieniami ma drodze. Najbardziej skutki prowadzonych działań dotknęły korzystających z komunikacji miejskiej pasażerów, szczególnie na odcinku między aleją Polski Walczącej a ulicą Mikkego.

Od pierwszego dnia prac na trawniku przy ulicy Czerniakowskiej funkcjonuje tymczasowy przystanek autobusowy. Wodociągowcy zapewniają, że prace nie spowodują utrudnień na samej jezdni. Z uwagi jednak na bezpośrednie sąsiedztwo prac, zaleca się ostrożność wszystkim uczestnikom ruchu.

Prace nad komorą montażową

Jeden z etapów prowadzonych prac dotyczy tak zwanej komory montażowej. Obejmują one obszar przystanku Sielce 02 wraz z przylegającym do niego pasem włączenia do ruchu. Kierując się w kierunku skrzyżowania Czerniakowskiej z aleją Polski Walczącej, należy zwrócić uwagę na skrajny pas. Do odwołania służy on wyłącznie do skrętu w prawo. Poruszając się od strony alei Polski Walczącej ku Czerniakowskiej, pojazdy należy kierować od razu na środkowy pas.

Zmiany nie ominą również przystanku Sielce 02, który zostanie przesunięty w stronę Bartyckiej. W wyniku tego działania autobusy zatrzymywać się będą bezpośrednio na jezdni. Takie rozwiązanie ma obowiązywać do 20 maja. Zwężona od piątku 22 kwietnia jezdnia prawego pasa ulicy Czerniakowskiej przy Bartyckiej i Mikkego ma powrócić do wcześniejszego stanu w poniedziałek 02 maja.